1 aylik bebegim, gece gunduz uykusu ters orantili mi?

nisancadisi soruyor: 4

Bir aylik bir prensesim var, bazen gunduzleri araliksiz 5 saat falan uyuyo. Sonra biraz sut sonra tekrar bi bes saat.. Uyandirmiyorum, kilosu yerinde masallah ama icten ice de korkuyorum, gunduz cok uyudu ya gece uyumazsa diye?

Deneyimli anneler? Ne dersiniz? Arada bir ters oranti var mi? Bir aylik bebeklerde uyku duzeni aranmaz tamam ama, toplam bi sure var bebeklerin 24 saat icinde uyanik olduklari.. gunduz cok uyursa, gece uyanik kaldigi sure artmaz mi?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ozlemutlu

uyku saatleri bebeklerde değişiklik gösterebiliyor benim oğlum 1 aylıkken gündüz 2 yada 3 saat aralıksız uyurdu gece ise 1 aylıktan sonra 5-6 saat uyanmamaya başladı doktorumuz normal dedi  bu süreler dönem dönem değişiklikler gösterdi tabiki.gündüz uyudu uykusunu aldı diye düşünmeyin bence.gündüz ne kadar uyursa uyusun gece de uyuyacaktır bence.yalnız gündüz emzirme aralıklarınızı fazla açmamaya çalışın süt arttırımı açısından.

sağlıkla büyütün inşallah.


ozgeoyku

bence gayet normal kızım ılk 2 ay sabah 8 ıle aksam 8 arasını emıp uyuyarak gecırırdı aksam 8 de tamamen uyanır 3 saat falan uyumazdı banyosunu falan o saatte yapardı  23 gıbı uyuyup sabah 8 e kadar hıc uyanmazdı kılosu da cok ıyı degıldı ama uyandırmazdım emmesı ıcın ne zamankı ıse basladım butun uyku duzenımız bozuldu hala bozuk bence dert etmeyın bol bol dınlenın ne guzel:)


nisancadisi

@Mar geceleri uyuyor aslinda ama ilk kez gunduz bu kadar cok uyudu, Bi kac gun onceden vukuati var kendisinin, gunduz 11 aksam 9 hic uyumayip gecesinde araliksiz nerdeyse 8 saat uyudu, tam tersi olur diye korktum. Ayrica cok sansliymissin sen bebeginle boyle duzenli devam etsin uykusu, darisi da benim kizima olsun.

@ozlemutlu super oldu bu sut mevzusunu hatirlatman. Tesekkur ederim.

@sherlotteholmes hakikaten guzel gunlermis ;)


baisy

Bebekler anne karnindayken biz gündüz dolaşırken sallanmaktan uyur gece olup da biz yayılmaya başlayınca uyanirlarmis diye duymuştum bir nevi eski alışkanlık onunki zamanla ışığı farkedip güneşe uyum saglar merak etme:) normalCevaplamak için Üye ol