beslenme

nevsan soruyor: 4

arkadaslar bebeyinizi kacinci aydan bebek mamlai vermeye basliyorsunuz pureler mesela benim bebeyim 3bucuk aylik sadece anne sudu ve elma ile havuc suyu veriyorum pure vermelimiyim

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


selibuyuk

ilk 6 ay sadece anne sütü olarak söyleniyor.sütünüz yetersizse bebeğiniz açsa doktorunuz mama önerebilir,ben de kabız olduğu için armut suyu vermiştim.mamaya başlamanız için erken gibi sanki.6 aydan sonra takviye olarak verirler genelde.


meycan

Anne sütünün yeterli olduğu, bebek gelişiminin sağlıklı olduğu normal şartlarda yettiği sürece ilk 6ay sadece anne sütü verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ancak anne sütünün yeterli olmadığı konusunda doktorunuzun gözlemlerini değerlendirin derim.

Birbirimizin bebeğine  "aaaa çok zayıf, mama da ver, sen şimdiden alıştır ek gıdaya sonradn çok zorlanırsın, aman yemeğin suyuna ekmek bandırıp ver bişey olmaz...." demeye çok meraklı bir toplumuz. Ek gıdalara geçişte, hangi dönemde ne yedirilmesi konusunda doktorunuz yol gösterecektir mutlaka..

 


mertuzumcugil

Sütünüz olduğu sürece ilk 6 ay sadece anne sütü vermelisiniz. Bence meyve suları için bile çok erken. Çünkü bebeğin sindirim sistemi zaman içerisinde gelişiyor. Ben ilk 6 ay sadece süt verdim. Sütümün yetmediği dönemlerde 30-60 cc. aptamille destekledim sadece.6. ayda adım adım ek gıdalara başladım.
Sakın çevrenizin dolduruşuna gelmeyin bu konuda ve mutlaka doktorunuza danışın derim.


nevsan

cok tesekur ederim dokotorumda zaten erken oldunu soyledi ben cok alatliyorum galibaCevaplamak için Üye ol