çocuklarınızı dudaktan öpüyor musunuz?

buseveannesi soruyor: 10


Bu soruyu cevapla


43 Cevap


asliheren

Simdiye kdr opuyordum.bundan sonrasini kestiremiyorum.

Giderek azaltsam iyi olacak.


araszay

Neler okuduğuma ınanamadım gercekten doktor fazla öpmeyın dedı yada hasta olmasın dıye dokuz ay içinde buyutup doğurduğu cocuğu öpmeye kıyamayan anneler var !!!

4 aylık kızım doğduğu günden berı yanaklarını ağzını burnunu öperim ben hıcte hasta olmadı maşallah.

Annenın öpücüğü antıbıotık gıbıymıs bebeklere ıyı gelırmıs zaten buyuzden bebekler ateslenınce baslarını içgüdüsel olarak öpermısiz

Ama üzüldüm gercekten hasta olacak dıye yavrusunu yanağından bıle öpmeye korkan anne babalar icin.


araszay

İngiltere'nin Lincolnshire bölgesinde yaşayan Alice Lawson, 2010 Şubat’ında, henüz 14 aylıkken menenjite yakalandı. Böbrekleri iflas eden, felç geçiren küçük kız diyaliz ve yaşam destek ünitesine bağlı yaşamaya başladı. Mart ayının sonunda ise doktorlar aileye kötü haberi verdi: “Alice’in hiç şansı kalmadı. Artık yaşam destek ünitesini kapatmamız gerekiyor.”

ÖPTÜ... ÖPTÜ... ÖPTÜ...

Hıçkırıklara boğulan anne Jennifer Lawson bunun üzerine vedalaşmak için son bir kez kızını kucağına aldı. Sımsıkı sarıldı kızına... Öptü, öptü, öptü... Ve yaşam destek ünitesi kapatıldı.

VE MUCİZE

Ancak, bir mucize oldu. Günlerdir cihaz yardımıyla soluyan Alice kendi başına nefes alıp vermeye başladı.

Hastalık nedeniyle bir bacağı kısalan, konuşmakta güçlük çeken Alice bugün 3.5 yaşında.

GAZETE HABERTÜRK

Anne öpücüğü’nün bu kadar şifaı olduğunu daha yeni öğreneceksiniz.Bir grup uzman araştırmacının yaptığı incelemeler doğrultusunda bebeğini öpen bir anne yavrusuna bağışıklık sistemini kuvvetlendiren bir dizi bakteri geçişi sağlıyor. Bu sayede bağışıklık sistemi güçleniyor ve soğuk algınlığı ve kulak iltihapları gibi hastaların iyileşme süreci hızlanıyor.

DAHA ÇABUK UNUTUYORLAR

Bebekleri kucaklamak da iyileşmeyi sağlıyor

Montreal’de bulunan Bliss Hastanesi erken doğan ünitesindeki doktorların araştırmaları doğrultusunda 61 bebek incelendi. Bilim adamları bebeklerin nabzını, kandaki oksijen seviyesini ve kan alımı esnasındaki yüz ifadelerin inceledi. Sonuçlara göre anne kucağındaki bebekler ağrıyı çok daha çabuk unutuyor ve daha hızlı iyileşme kaydediyor.

Annesiyle birlikte incelemeye tabi tutulan bebekler daha çabuk iyileşirken, annesiz olanların daha fazla ağrı çektiği saptandı.

Niye zıt bir fikir beyan ettım elestırmedım kimseyı kişisel olarak. Çocuğunu döven bır anne gördüğümde nekadar üzülüp şaşırdıysam bunada öyle şaşırdım sevgı ancak göstererek dokunup hısettırılerek aşilanır.

Bı kaynak daha vardı hastane dergısınde ama Almanca sımdı cevıremedım.


araszay

Lütfen okurken aklımızı verıpte okuyalım yanaktan bıle öpmeyen anneler varmış cevaplarda öyle yazıyor bende zaten yanaktan bile öpmeye cekınen annelere şaşırdığımı yazdım.

Gayet anlaşılır ve Türkçe yazdım.

Lütfen mantıklı düşünerek okuyalım başka bı tarafımızla okursak böyle yanlış anlayıp yok yere muhalefet olunur

Cevaplarım açık ve net yanaktan bıle öpmeyen anneleri dıye yazdım


minikbeyveannesi

Halk arasında öpücük hastalığı olarak adlandırılan bir hastalık var ve her yıl şu an sayısını unuttuğum bir sürü bebek bu hastalığa yakalanıyor. İngilterede dudağında yeni çıkmış bir uçukla bebeğinin yanağından öpen bir anne bebeğini kaybetti gündemi takip ediyorsunuz belliki görmüşsünüzdür. Oğlum küçükken çok öperdim yanağından giderek yanağı sertleşmeye pütürleşmeye başladı bıraktık ensesinden ya da alnından öpüp yatırdık bunun nesi garip sevgi öpmek ile mi gösterilir sadece. yanaktan öpmek istemeyebilir bu onu sevgisiz bir annemi yapıyor sırf polemik çıkarmak için yazmayın Allah aşkına yaTMeLoDi

ben doğduğundan beri yer yerini öpüyorum. sevgimi böyle hissedeceğini düşünüyorum. en çok öptüğüm yer ayakları, yanağı. dudağından öpüyoruma ama kısacık muck şeklinde. bizden başkasını da öpmüyor zaten. ben yeğenimide öptüm büyütürken 20 yaşına delikanlı oldu. hiçbir zararını görmedim. zaten bir süre sonra kendisini öptürmeyecek bende dudaktan öpmeyi bırakacağım. ben çalışıyorum ve çocuğumu doğru düzgün göremiyorum. sevgimi öperek gösteriyorum.
zaten büyüdüğünde tutup ayağını poposunu dudağını öpemeyeceğim. vakit varken öpmeye devam. benim fikrim bu herkesin düşüncesi farklıdır saygı duyarım.


mezguashe

Oğlumu o kadar çok seviyorum ki... Ailemiz dışında insanların da bu yüzden oğlumun herhangi bir yerinden öpmeleri saçma geliyor ben kendi ailem ve sevdiğim insanların bebekleri hariç öyle komşu çocuğu bilmemkimi öpmüyorum. Ama ben kendim, eşim annem babam vs. Oğlumu yanaklarından, gıdısından, ayaklarından öpüyor, öpmekten çok sarılıyoruz. Ben babamı annemi hiç dudağından öptüğümü hatırlamıyorum. Kardeşlerimi de öyle öpmediklerinden eminim. Küçükken babasını dudağından öpen bir çocuğu ilk kez gördüğümde çok garipsediğimi hatırlıyorum. Selâmlaşma, mutluluk, sevgi için dudaktan öpüşen bir millet de değiliz zaten. Büyüdüğünde yapmasından hoşlanmayacağım hiçbirşeyi şimdiden normalleştirmeme çabasındayım.


zuzummm

oğlumuz 7 aylık babası da ben de öpüyoruz dudaktan :)

evet bu soru tartışmaya cok açık ve şahsi cevap verilmesi gereken bir soru..

kimse kimseyi kınayamaz,suçlayamaz,ayıplayamaz,yargılayamaz...

herkesin cocuğuna yaklasımı farklıdır...sappho

Çocuk sevildiğini hissetsin de...Bakışla,öpüşle,sarılmayla..vs. Ben dokunmadan sevemeyenlerdenim. Çoğunlukla sarılırım.Öperim de tabii. Daha çok gıdığını,bacaklarını... Dudaktan, popodan,pipiden vs. öpmem.Bunlar kişiye özel uzuvlardır. Kaç yaşında olursa olsun ona saygım olduğunu bilsin,annesiyim diye her şeyi de kendimde hak görmüyorum.  O dudaklar benim değil,büyüdüğünde sevgilisi öpsün dudaklarından,bana o tatlı gıdısı yetiyor:)))


Windy

Yanlış diyor uzmanlar ama dayanamıyorum öpüyorum :))Cevaplamak için Üye ol