3 aylik bebek ve araba yolculugu

nurturia soruyor: 8

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


iptal_uye

bence yaşamazsınız. zaten hareketli değil çok fazla, sıkılmayacaktır. annesinin sıcacık kucağı ona gayet iyi gelir. hele ki emiyorsa, mama hazırlama derdiniz de olmaz. yeterki arabanız çok sıcak olmasın ve bebişin rahat uyuyabileceği bir ortam olsun :)


kuzununannesi

BEN YAKLASIK 9-10 SAATLİK GİDİŞ DÖNÜŞ ŞEKLİNDE 2 YOLCULUK YAPTIM :)) OĞLUM 2,5 AYLIKTI VE TATİLE GİTTİM.. HİÇ SORUN YASAMADIM.. TABİ HER COCUK FARKLI..


kuzununannesi

ben chicconun oto koltugunu almıstım..hem bebekler için hem küçük çocuklar için olandan(içinde bebek için minder eklentisi var, bi sure sonra cıkarıyorsun 4 yasına kadar kullanabiliyor).. bizim ufaklık usluydu ozaman, belkide ondan hiç sorun yasamadık.. yol boyunca uyudu ve sadece molalarda uyandı.. cok rahat bi seyahatti..


Seda_

Bende geçen sene oğlum 4 aylıkken 2000 km yolculuk yaptım. Antalyadan  Çanakkaleye gittik. Annem eşim ben ve oğlum. Mayıs ay`ına denk gelmesi serin ve rahat bir yolculuk yapmamıza neden oldu. hiçbir huzursuzluğumuz olmadı. yedik içyik uyuduk izledik. için rahat olsun emsede, mama içsede gayet rahat edersiniz. asıl ayaklandıktan ve bilinçlendikten sonra yolculuklar zor olur bence.selencem

Biz 2.5 aylikken 9 saat yol gittik. Aslinda 7 saatlikti yol ama o kadar xok agladi ki hep durmak zorunda kaldik. Ama benimki zaten hic durmayan, ayakta gezdirten ve hep aglayan bir bebekti. Boyle zor bir bebekse tavsiye etmem.


selencem

Could_B, tesadufen gordum bu soruyu demin. Yolculuk nasildi?


selencem

Bu ara nedense 7-8 ay civarı olanlarda böyle bir durum var sanırım. Bu saban 05.00da uyandık!


tuba_b

Uzmanlar bebeklerin narin ve henüz tam gelişmemiş yapıları nedeni ile yolculuklar sırasında sık sık molalar verilmesini önermekteler. Oto koltuğunun kavisli yapısı çok küçük bebeklerin uzun süre oturmalarına uygun değildir. Bu nedenle 20-30 dk aralıklarla bebeğin oto koltuğundan kaldırılarak dinlendirilmesini ve tekrar oturtulmasını öneriyorlar.

Çocuk oto koltuklarının araç dışı kullanımının önerilmemesinin nedeni de budur.

Yolculuk sırasında oto koltuk iç emniyet kemerlerini mümkün olduğu kadar sıkın. Sıkılık sizin 1 parmağınızdan fazlasının girmesine izin vermeyecek şekilde olmalıdır. Bebeğinizi çok fazla giydirmeniz önerilmez. Bebeğinizin üzerindeki kabarılıklar ve tam sıkılmamış emniyet kemerleri fren ve darbe anında emniyet kemerlerinin bebeğin omuzlarından kaymasına ve bebeğin oto koltuğundan fırlamasına neden olur. Ek güvenlik olarak isterseniz emniyet kemer tutucu aparat da kullanabilirsiniz.

Bebeğinizi yolculuk sırasında asla oto koltuğundan kaldırıp kucağınızda seyahat ettirmeyin.  


Cevaplamak için Üye ol