Bakırköy-Bahçelievler civarı kadın doğum doktoru arıyorum.

meliz soruyor: 10

Bakırköy'de oturuyorum, işim Maslak'ta olduğu için doktor kontrollerine burada Maslak Acıbadem'de Esra Özbaşlı'ya başladım.  Doktorum şeker birisi, mail yoluyla bile sorduğum her soruma cevap veriyor. Ama ne kadar deneyimli bilemiyorum :( uzmanlığını Zeynep Kamil'de yapmış, ardından 1-2 sene kadar Ardahan'da devlet hastanesinde çalışmış, 1 yıldır da Acıbadem'de.
Başka bir arkadaşımın önerisiyle Bahçelievler Medical Park'ta Emine Ergül'e gittim. Doktor iyi, ilgili birisi ama hastanenin fiziki şartları Acıbadem kadar değil diye endişeliyim. Muayene maceramı ve kıyaslamamı şöyle anlatayım:
Acıbadem’de muayene esnasında üzerime örtülen örtü ben kullandıktan sonra hooop kirli sepetine atılırdı, bunda görevli bayan benim üstümden aldı, koltuğun kolçağına koydu, terlikler de öyle tek kullanımlık olurdu ama bunlar maşallah ev terliği gibi her gelene aynı terliği veriyordu. Üstümü çıkarırken hemşire –ki hemşire bile değil, sağlık danışmanı yazıyodu yakasındaki kartta- tepemden ayrılmadı, ben sana basit bir muayenede herbirşeyimi göstermek zorunda mıyım dişe düşündüm ama birşey diyemedim tabi. Acıbadem’de perde arkasında ve odada yalnız olurdun, hemşire sonradan gelirdi. ne bileyim oranın muayene odası ayrı olur, muayene esnasında rahatsız olmayalım diye odayı karartılardı. Burası hem doktorun odasındaydı hem de maşallah ışıl ışıldı. Dışarıdan içerisi görünür mü diye tedirgin bile oldum yani. Çok mu abartıyorum bunları bilmiyorum.
İyi, güvenilir, deneyimli, doğal doğumu destekleyen ve her zaman ulaşabileceğim bayan bir doktor bulabilirsem Bakırköy Acıbadem veya International Hospital'de veya önereceğiniz başka bir hastanede devam edebilirim diye düşünüyorum. Zira her ikisi de evime yakın. Şu aşamada herhangi bir riskli durumum olmadığı için de profesör yerine uzman bir doktor da olabilir diye düşünüyorum ama hala bulamadım, uykularım kaçıyor bu nedenle :(
Uzun lafın kısası tavsiyelerinizi ve değerlendirmelerinizi bekliyorum.  

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


CiciAnne

Bakırköyde Dilek Küpelioğlu'nu çok ama çok tavsiye edebilirim. Muhteşemdir. Muayenehanesi Madonun karşısında.


HCR_26

aynı konudan muzdaribim, 29.haftalık hamileyim bu zamana kadar olan kontrollerimi ethica hastanesinde Dr.Nur Tüzüner'e devam ettim fakat hastanenin sisteminin yavaş işlemesi her gittiğimde en az 1 saat beklemem, doktorumla doğumu tam konuşmama rağmen sezeryanı destekleyen ifadeleri, sorun olduğunda telefonla kendisine zor ulaşmam ve tel.destek vermeme eğilimi (29 haftada toplam 2 kere aramama rağmen ters bir tavır) beni doktor değiştirmeye itti. Bakırköy ve bahçelievler civarında normal doğumu destekleyen hastanede çalışan veya özel muayeneside olabilir , tecrübeli güvenebileceğim bayan dr.arıyorum. Özel sağlık sigortam var ama limiti az kaldığı için acıbademi direkt elemek zorunda kaldım. Önerilerinizi bekliyorum, tşkler..


egis

Merhaba,
Ben Ethica Tıp merkezinden (Hastane değil İncirli caddesi üzerindeki) Sennur Zorer'i öneririm. Doktor memnuniyeti görecelidir tabi ama ben çok memnunum Sennur Hanım'dan. Çok deneyimli, normal doğumu destekliyor. Tıp merkezi muayenehane gibi olduğu için çok kalabalık değil, beklemiyorsunuz. Tahlil için gerekli işlemler de orada yapılıyor. Bildiğim kadarıyla Sennur Hanım Acıbadem ve Ethica hastanelerinde doğumu yapıyor.


nilaylilayla

medical park hijyen yönünden çok kötüydü ben de tecrübe ettim, bikaç kez muayene olmuştum..ama memorial şişlide, muayene olduğum dr'lardan,cihangir bey,aynur hanım,nur hanım,semra hoca ve hale hanımı öneririm..çok da temiz, titiz davranılıyor..

benim doktorum semra kahraman hocaydı çok çok memnundum,kendisi tüp bebek başkanı ama gebelik takibi de yapıyor..diğer doktorlarım da cihangir yılanlıoğlu ve aynur erşahin..onlar da süperdir..3'ünüde tavsiye ederim...


Rojdaezmira

Eger erkek doktorda olur diyorsan incirli ethica da ugur kal'i kesin tavsiye ederim muhtesem bir hamilelik ve normal dogum yaptim sayesinde dogumu kime anlatsam kim bu doktor diye sorarlar oyle bi doktorum oldugu icin cok sansliyimBERaNA

erkek de olabilir diyorsnız medical park suat süphan erşahin derim:) çok iyi bir doktor hamileliğim boyunca ona gittim ancak evime çok olduğu için doğuma yakın bir zaman değiştirmek zorunda kaldım..o da normal doğum  taraftarı idi ancak ben kendim sezaryan düşünüyordum orada yapsaydım doğumu ikna edebilirdi beni normala:)


asliunlu

ben acıbademde prof.dr.hakan seyisoğlunu öneririm. ben ve bi kaç arkadaşm çok memnun kaldık.insana güven veriyor ayrıca muayenelerde de çok dikkatli yaklaşıyor.


angelique

acibademde hakan seyisoglu'nu ben de tavsiye ederim. bakirkoyde otururken kendisine devam ediyordum sonra kadikoye tasininca esi habibe hanim oldu doktorum. ikisinden de memnundum. bir de bence daha bastan icine sinmediyse kesinlikle medical park'a devam etme. dogum onemli bir tecrube, bence guzel bir hastanede olmali. ben acibademde dogum sirasinda gecirdigim o 3 gunu gulumseyerek hatirliyorum hala:)meliz

Ethica ile bağlı olduğum kurumun anlaşması yok ne yazık ki, onu elemek zorunda kalıyorum. Memorial'da Figen Taşer Güney'den randevu almaya çalıştım, günler sonrasına randevu verebildiler, vaktim olmadığı için kabul edemedim. Üstüne burada birisinin olumsuz anısını okuyunca vazgeçtim denebilir.
Dün kontrolümüz için yine Acıbadem Maslak'taydık. Doktoru biraz daha tanıma şansım oldu, aslında epey ilgili, işini seven, sorularımıza cevap veren bir doktor. Benim aklımı şu aşamada kurcalayan eve olan uzaklığı. İşime çok yakın (3 km kadar) ama evime çok uzak (27 km). Bu aylardaki kontroller için iyi ama son aylardaki hatta haftalardaki kontroller ve doğum için zor olur mu diye endişeleniyorum şimdi.

İyi olduğu söylenen, ünlü doktorlar çok yoğun oluyorlar, bazı şeyleri atlayabiliyorlar dedi birkaç doğum yapan arkadaşım. O yüzden de tereddütlerim var.


Peerren

*Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Bursa'da çocuk doktoru 2

berilimmmm
Son: Berilimmmm,

Doğum öncesi süt arttırıcı 5

Mama yememe 2

mayada 3A6Y
Son: mayada,

2ay 10 gunluk bebek 12

berilimmmm
Son: Berilimmmm,