Bakırköy-Bahçelievler civarı kadın doğum doktoru arıyorum.

meliz soruyor: 1

Bakırköy'de oturuyorum, işim Maslak'ta olduğu için doktor kontrollerine burada Maslak Acıbadem'de Esra Özbaşlı'ya başladım.  Doktorum şeker birisi, mail yoluyla bile sorduğum her soruma cevap veriyor. Ama ne kadar deneyimli bilemiyorum :( uzmanlığını Zeynep Kamil'de yapmış, ardından 1-2 sene kadar Ardahan'da devlet hastanesinde çalışmış, 1 yıldır da Acıbadem'de.
Başka bir arkadaşımın önerisiyle Bahçelievler Medical Park'ta Emine Ergül'e gittim. Doktor iyi, ilgili birisi ama hastanenin fiziki şartları Acıbadem kadar değil diye endişeliyim. Muayene maceramı ve kıyaslamamı şöyle anlatayım:
Acıbadem’de muayene esnasında üzerime örtülen örtü ben kullandıktan sonra hooop kirli sepetine atılırdı, bunda görevli bayan benim üstümden aldı, koltuğun kolçağına koydu, terlikler de öyle tek kullanımlık olurdu ama bunlar maşallah ev terliği gibi her gelene aynı terliği veriyordu. Üstümü çıkarırken hemşire –ki hemşire bile değil, sağlık danışmanı yazıyodu yakasındaki kartta- tepemden ayrılmadı, ben sana basit bir muayenede herbirşeyimi göstermek zorunda mıyım dişe düşündüm ama birşey diyemedim tabi. Acıbadem’de perde arkasında ve odada yalnız olurdun, hemşire sonradan gelirdi. ne bileyim oranın muayene odası ayrı olur, muayene esnasında rahatsız olmayalım diye odayı karartılardı. Burası hem doktorun odasındaydı hem de maşallah ışıl ışıldı. Dışarıdan içerisi görünür mü diye tedirgin bile oldum yani. Çok mu abartıyorum bunları bilmiyorum.
İyi, güvenilir, deneyimli, doğal doğumu destekleyen ve her zaman ulaşabileceğim bayan bir doktor bulabilirsem Bakırköy Acıbadem veya International Hospital'de veya önereceğiniz başka bir hastanede devam edebilirim diye düşünüyorum. Zira her ikisi de evime yakın. Şu aşamada herhangi bir riskli durumum olmadığı için de profesör yerine uzman bir doktor da olabilir diye düşünüyorum ama hala bulamadım, uykularım kaçıyor bu nedenle :(
Uzun lafın kısası tavsiyelerinizi ve değerlendirmelerinizi bekliyorum.  

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


spdb98

Prof dr engin oral 'i kesinlikle tavsiye ederim. Hamiligim boyunca kendisine gittim dogumumuda kendisi gerceklestirdi.tek kelimeyle harika
Cevaplamak için Üye ol