Kızım hep beni yanında istiyor ..

semaysenur soruyor: 6

kızım tek başına durmak hiç istemiyor ben yanında olcam yada kucağıma alcam...ve bn hiç bi iş yapamıyorum:(((((((((((( onun tek başına oyalanması için ne tür oyuncaklar almam  gerek.. neler tavsiye edersiniz??

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


coffetea

ay gelişimi ile ilgilidir bence. daha çok küçük...
oyuncakla ilgilenmez bu aylarda kucakta durmak ister doğl olarak,taşımak için kanguru sling gibi şeyler kullanabilirisz evde belki


fistikcik

Ayrılık kaygısı dönemine hoşgeldiniz :)
Bu aydan itibaren, daha epey uzun bir süre daha yanından ayrılmanıza tepki gösterir, normaldir. Tek başına oyuncakla oynayabilmesi için  oturabilmesini ve hareket etmesini beklemeniz lazım. Daha desteksiz oturamıyorsa elbette hep sizi ister. Nerede iş yapıyorsanız (mutfa, banyo vs...), oraya kızınızı da ya yerde ya da bir ana kucağında oturacak şekilde götürün.


neretva

Her bebek farklı tabii ama 6-8 ay arası ayrılık kaygısı yoğunlaşıyor. Bu arada gece de sık uyanabilir. Sesinizi duyunca ya da siz sırtına dokununca uykuya dönebilir. Aynı dönem yürüdükten sonra geri dönüyor, bizde şu anda var mesela. Bebekler hem büyüyorlar hem de büyümekt, bizden ayrılmaktan korkuyorlar. Şu ana kadar sanıyordu ki, siz birsiniz. Şimdi anlıyor ki, ayrılabilirsiniz. Üstelik görmediği insan ve nesnelerin bir yerlerde hala var olduğunu biliyor artık. Sizi görmedi mi özlüyor. Bağımsız oyun oynamasını teşvik edin tabii. Ama korkularının üzerine de gitmeyin. Ondan habersiz evi terketmeyin. Mutfağa bile gitseniz nereye gittiğinizi söyleyin, şarkı söyleyerek yerinizi belli edin. Geçecek bu dönem. Bir de bakmışız biz sarılmak istiyoruz onlar kaçıyorlar.


gulenozel

Bebeklerimizim arasinda 2 gun var biliyorsun ve Emir'de su an oyle. Daha once ben yaninda olmasam da oynayarak oyalanirdi simdi oyin oynarken bile durul durul yan gozle bana bakiyor orda miyim diye.. Yere yorgan seriyorum bilimum dis kasima sesli cingirakli oyuncak koyup bir de bebek muzikleri aciyorum o yuvarlanip donup oyuncaklara yari emekleyip/ yari surunurken ben de biraz dinleniyorum ama dedigim gibi arada bakip kontrol ediyor annem orda mi diye. Yemek hazirlarken yerken ve tuvalete ( evet tuvalete!!!!!) bumbo benzeri koltugu var onunla goturuyorum, eline salatalik, dis karistirma, kasik, emzik tutacagi ne olursa veriyorum. Bugun de o slinginde yanimda otururken ev sildim vileda ile:))) dun gece de ilk kez emmek icin degil bensizlikten uyandi ( utu yapayim demistim:)) ancak ope oksaya uyuttum.


pinarsultan

Sizin kokunuzu surekli koklamak ister, daha cok kucuk. Gayet normal bence.


drusella

iki gecedir bizim de başladı sanırım aynı problem. kendi kendine oynayan uyuyan çocuk babasının kucağında bile benimle göz teması kuramazsa ağlıyor. gece uyanıyor benim yakında olduğumdan emin olunca ancak tekrar uyuyor. nasıl geçecek bilmiyorum çok yıpratıcı şu anda. oyuncak, diş kaşıyıcı, emzik, dönence, müzikli oyunlar çok ilgisini çeker ve meşgul ederdi, hiç biri şuanda fayda etmiyor. bebeklerimiz  sağlıkla büyüsünler de bir şekilde atlatacağız tabi.  ben de nasıl davranacağımı bilmiyorum kaygılarını gidereyim derken hepten anne bağımlısı bir bebeğe dönüştürmek de istemiyorum kızımı. umarım kısa süren bir dönem olur.Cevaplamak için Üye ol