tuvalet eğitimi

enise soruyor: 4

mrb arkadaşar.Benim oğlum 28 aylık oldu.Tuvalet eğitimine hazır olduğunu düşünüyorum.Bugün biraz biraz başadık sayıır.Benimle tuvalete girmek istedi.Ben de bezini çıkarmaya ikna ettim.Ben tuvaletteyken onu da lazımlığa oturttum.Çok kısa sürede olsa oturdu.Bir damla yaptı.Babasıyla beraber sevindik kutadık oda mutlu odu.Yalnız bir sorun var çiş olayı çok zamanımızı alıyor.Çişi olmasa bile anne hadii çiş diyor.Gidiyoruz oturuyoruz bişey yok.Yine de çiş yapmış gibi popomuzu siiyoruz Ellerimizi sabuna bir güzel yıkıyoruz Havluya silinip çıkıyotruz.Bu rutinlere bayılıyor.Sırf elerini yıkamak için sık sık tuvalete gitmek istiyor.Başım dertte napıcam.Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Ozgeerdogan

Öncelikle sadece çişini yaptığı zamanlarda bu rutinleri yapması gerektiğini anlatın.Ben kızıma güzel sticker'lar aldım.Her başarılı tuvalet için 1 tane veriyorum, istediği yere yapıştırıyor.Acele etmeyin, sabırla çözülecek.:)


BabaOlmak

Sanıyorum çok işine yarayacak bir yazı: Tuvalet Eğitimi


Başlangıçta o hoşlandığı rutinlere zaman ayırmak gerekiyor... Bir ay içinde tüm konsepte komple alıştıkça o eğlenceliklerden de vazgeçmeye başlıyorlar sanırım.


cigdemyalcin

Valla biz iki hafta öncesine kadar banyoyu oturma odasına çevirmiştik:)) Yanında en sevdiği (en fazla 3 tane) oyuncağı, elinde en favori tuvalet kitabı (Pırtık Tekir) günler geçti...En sonunda potette'ten inip lazımlığa dönmenin onu özgürleştirdiğini fark etti ve hemen ardından evin içinde bir adet çıplak popo dolanmaya başladı. Son günlerde pannesini kendi kendine giyebilmeyi becerdiği için dolaşmak yerine oturmayı tercih ediyor. Tabii ki tuvalet süresi de 30-45 dakika arasından 3-5 dakikaya indi ama yaklaşık 2, 5 aydan sonra. Eğer ellerini yıkamayı seviyorsa bunun için önce çiş yapmasının gerekmediğini istediği zaman ellerini yıkayabileceğini anlatın hatta su dolu bir kap verin ellerini içinde yıkıyor gibi yapsın mesela. Belki de sadece suyla oynamak istiyordur. Kolay gelsin.


Damla

Bence çok güzel bir yoldasınız. Özellikle elini yıkamayı sevmesi süper. Biz hala zorlanıyoruz elini yıkatmakta. Zamanla bunun günün normal bir parçası olduğunu anladıkça düzene girecektir.Cevaplamak için Üye ol