Ankara'da bebek doktoru??

eciko soruyor: 5

Merhaba,

Aynı soru başka konular altında da sorulmuş ancak yanıtlar çok eskiydi o nedenle yeni başlık açmak istedim.

1 Aylık bebeğimiz için Ankara'da bebek doktoru tavsiyesine ihtiyacımız var. İlk kontrolü için TOBB Hastanesi'nde Levent Akgüngör'e gittik ancak kesinlikle aradığımı bulamadım. Rutin bir muayene şeklindeydi, sorduğum sorulara kerhen cevap verdi ve bunun dışında bana ekstra bir bilgilendirme yapılmadı. Ben sormasam hiç bir bilgi alamadan sadece bebeğimizin boy-kilo verileri ve bir sağlık problemi olmadığı bilgisi ile çıkacaktık.

Ben ise daha konuşkan, daha bilgilendirici, sadece sorduğum sorulara yanıt veren değil, ben sormadan beni aydınlatan, bebeğimin sadece fiziki muayenesi ile yetinmeyip onun hem fiziksel hem zihinsel gelişimi için beni yönlendirecek, beni her ay nelerin beklediğine bebeğimin bu ay neler yaşayacağına dair bilgiler verecek bir doktor arıyorum. Bu doğrultuda bana doktor önerileriniz olabilirse çok sevinirim.

şimdiden teşekkürler

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


verdaderya

Biz Alev Oğuz Kutlu'ya gidiyoruz. Ben çok memnunum. İlk başlarda başka bir profesöre gidiyorduk ama kesinlikle istediğim gibi değildi. Sadece rutin muayene yapıyordu ve sorduğum sorulara verdiği cevaplar ne tatmin ediciydi ne de benim için yararlı oluyordu. Aslında baştan itibaren Alev hocaya gitmek istiyorduk ama bir türlü randevu alamamıştık, çok yoğundu. Sorunlu geçen 2,5 ayımızdan sonra Alev hocaya gittik ve bize resmen ilaç gibi geldi. Şimşak bütün sorularımız ve sorunlarımız çözüldü. Her daim güvendiğimiz ve kontrollerimize heyecanla gittiğimiz bir doktorumuz oldu. Kesinlikle tavsiye ederim.


tugbat

Tobb etuden nejat akar cok iyidir.


eciko

teşekkürler önerileriniz için. 

verdaderya, alev hanımı duydum ancak yoğunluktan dolayı yeni hasta kabul etmiyorlarmış malesef. 

DR. Ertuğrul Güler hakkında deneyimi olan var mı acaba? muayenehanesinde bir çocuk gelişim uzmanı ile birlikte takip ediyormuş hastalarını diye duydum ama giden birilerinin de fikrini almak isterim..


drusella

pedimerk Tuncer Gürler tavsiye ederim. rutin muayenesi 1 saate kadar sürüyor ve bu süreyi bebeğinizle ilgili bilgi alarak, size de içinde bulunduğunuz dönemle ilgili bilgi vererek geçiriyor. her saat cepten arayabiliyorsunuz. başka doktorların ilaç verdiği durumlarda kolayca ilaç vermiyor, anne sütünü artırmayı teşvik ediyor. biz bu konuda biraz zorlandık çünkü ben diyetisyene gidiyorum aldığım kalori kısıtlı, o ise aldığınız yağ miktarını artırmanız lazım diyor. umarım size hitap eden doktorunuzu bulursunuz ben 3 dr değiştirdim ilk 5 ayda. bize hitap eden o oldu, 3 arkadaş çocuklarımızı ona götürüyoruz. ama nurtiden bir arkadaşım var o hiç memnun kalmamış kendisinden bunu da ekleyeyim, herkesin beklentisi farklı olabiliyor.


smmm06

biz 1.5 yaşına kadar murat tuncere gittik kendisi rektör olunca maalesef gidemedik özel kliniği vardı ama artık hasta bakmıyor süper bir dr bebeğin yediğine içtiğine kadar anlatır kitap tavsiye eder vs vs. sonra dr arayışımız oldu 3 yaş kontrolünde hemde hastaydı ertuğrul gülere gittik gerçekten çok çok memnun kaldık insanı panikletmeyen gereksiz tahlil tetkik istemeyen hemen ilaca sarılmayan ve istediğiniz zaman ulaşabilceğiniz bir dr cep numarasını hemen veriyor zaten kartında yazıyor biz çok memnun kalmıştık oğlum 3 yaşında olduğu için rutin götürmüyorum ama hastalık durumunda götürceğim bir dr herkese tavsiye ederim 230 liraydı sanırım muayne ücreti unutmadan çocuk gelişimciylede ayrıca görüşme yapılıyor muayneden sonra oda çok faydalı oluyorCevaplamak için Üye ol