kabızlık

nazan soruyor: 8

Nehir yaklaşık 2,5 aydır kabızlık çekiyor.Doktora gittik.Halen her akşam 10 ml Osmolak ve iki günde bir libalaks(lawman) yapıyoruz.Kayısı suyu, kuru kayısı vb yediriyorum.Pilav ekmek yedirmemeye çalışıyorum.Halen sıkıntımız devam ediyor.Bir önerisi olan varmı yada bir doktor tavsiyesi.Teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Ozge

Tam ben de benzer bis soru soracaktim Nazan sen sormussun...
Derinde 3 gundur var ve cook aci cekiyor, ozellikle aksamlari...oncesinde rahatsizlanmisti, istahi pek yoktu gecen hafta, tam duzeldi yemesi simdi de bu kabizlik basladi...doktor bir ilac verdi ona basladik, sanirim ancak bugun etkiler...ne yapsak? ne yedirsek? yardim edin bizee...


yarki

Benim büyük oğlumda da kabızlık sorunu vardı ve bu da pek fazla sebze tüketmemesinden kaynaklanıyordu. Ben yaz kış sebze çorbası yaptım amapek işe yaramıyordu o kadar ki bir süre sonra sırf canı yandığı için tuvaleti geldiği halde yapmak istemiyordu. Ta ki kreşe başlayıp oradaki sebze yemeklerini yiyene kadar o günden sonra eskisi gibi kabız olmadı. İşin sırrı sebzede ama çorba olarak değil direk yemek veya çiğ olarak yemede.

 Ozge

yarki haklisin cidden, bizimki de hic sebze yemez...birseyler dusunecegim, sagol...


nazan

Nehir sebze yemeklerini yer genelde ama pişmiş olarak. Çiğ olarak tüketimesini önerdiğin sebzeler neler mesela? teşekkürler.YesilAnne

Şu 2 haftadır bizim Tenten'de çok kabız olmaya başladı. Yapamıyor. Gaz spazmları geçiriyor. Bende mahvoluyorum tabi. Daha öncede kabızlık üzerine fikirler paylaşılmıştı. Onlara göz attım çok iyi yöntemler var.
http://www.nurturia.com.tr/questions/e699379d-824b-429d-97d8-9cb8012722db/1/kabizlik  biz gözatın isterseniz.
Budurum gerçekten çok can sıkıcı. Nerede hata yapıyorum acaba diye düşünüyorum ama bilemiyorum.


nazan

teşekkürler.


yarki

Ben çocuklarıma çiğ olarak salatalık ,armut,kayısı gibi sebze meyve yedirdim. Özellikle de armut meyve öğünün vazgeçilmeziydi.Yaz kış yedirdim.


PERIMERT

Biz de ac karnina ara ogunlerde ictigi armut suyunun cok faydasini gorduk. Domates yedigi gunlerde de cok rahatladigini gozlemliyorum. Asil cozum sebze yemekleri tabii de,sebze yemeklerini bizimki gibi pek yemeyen cocuklara tavsiye ederiz. Pilavi da ben zeytinyagi ile yapiyorum.


Cevaplamak için Üye ol