ANADOLU YAKASI DOĞALCI ÇOCUK DOKTORU

kuzey_mania soruyor: 8

Bebegimin doğumunda bulunan dr a gidiyorduk fakat gaz sancısı için fitil verince kendisini bırakmaya karar verdik...O kadar cok dogal yontem varken niyeki ??Fitil? Bana tavsiye edeceginiz doktor varmıdır?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


selibuyuk

şimdi gaz sancısı için spasmo panalgine verebilir doktor.rahatlatır çocuğu.ne şekilde verdi ama?yani gece rahatlasın uyusun diye mi yoksa gün içindemi?
benim oğlum 10 aylık,üşüttüğünde gazlandığında ben yapıyorum fitil rahatlıyo uyuyo.tabiki tercih sizin yine de.bizim de doktorumuz doğalcı diil ama çörek otunu kaynatıp kaşıkla suyundan içirmenizi tavsşye ederim biz yaptık faydasını gördük.


kuzum

 caddebostan'da Kadir Tuğcu. google'a ismini yazın, anneoluncaanladım'da soru ve cevapları çıkıyor. oradan özellikle emzirme vs bölümlerini okuyun, ne kadar doğal olduğunu göreceksiniz.
tuvalet eğitimi çocuğa değil kedi köpeğe verilir'den sebze çorbasının amerika'da yemek yapmayı bilmeyen kadınlara kolaylık olsun diye verildiği, evde ne pişiyorsa çocuğun ondan yemesi, öksürük-nezle-gribe ilaç vermenin tarih olduğuna dair gerekçeleriyle beraber çok şey bulacaksınız.yanlış bildiğimiz çok şey varmış meğer. süt-et konusu da cabası...


alpine

Daha önce de yazmıştım, bizim doktorumuz Kadir Tuğcu. Önerilerini genellikle doğru buluyorum ve uyguluyorum. Hemen ilaca sarılmaması, mümkün olduğunca az ilaç taraftarı olması nedeniyle kendisini tercih ediyorum. Fakat doğalcı doktordan beklentiniz, aşıları bile yapmaması ise Kadir bey tam olarak beklentinizi karşılamaz. Aşıları düzenli olarak yapıyor. Yemek konusunda ise fazla rahat. Şeker, tuz vb. kısıtlaması hiç yok mesela.
Biz genel olarak memnunuz kendisinden. Bana ters gelen yaklaşımları oluyor zaman zaman, onları dakendim araştırıyor ve doğru olduğuna inandığım şekilde uyguluyorum.


veysel

kesinlikle kadir tuğcu süper ve sevecenkuzey_mania

Selibuyuk, paranoks s diye bi damla Verdi oglumun sadece gaz sancisivardi .. Sadece Bunin icinaradim bana ates kesici Verdi ecz. Bile sasti ..Kadir Tugcu yu internetten olurum o kadar rahatlattiki beni yazdiklari dogru bildigimiz seyler hephurafeymis meger:)) Demir icin mesela kan tahlili yapilmaliymisx bizdeyaptirmadan veriyoruz...bakalim haftaya randevu alicam..Kadir beye rahatca soru sorabiliyor muyuz? Ayrintili anlatiyor mu? Asi yaptiricam hatta karma ve vererm asisi var aralikta belli doktorumuz kadir bey yapar:))


kuzey_mania

Yani mesela istedigimi zaman ariyabiliyor muyuz? Ulasilabilir mi


hazalece

merhabalr
kızım 14 aylık ama durumu çok kötüydü ama doktorumuz enver ataydanallah razı olsunki hayata döndürdü bizi tavsiyemiz


mutluhan25

Kadir tuncu bambaşkaydı ama Amerika'ya gitti kızımı onunla büyüttük ama 6 aylık oğlum için çok zorlanıyorum Kadir hocanın yerine kime gidiyorsunuz öğrenmek isterim


Cevaplamak için Üye ol