3 yaşındaki oglumu iş seyahatine nasıl hazırlarım

Windy soruyor: 6

Merhabalar

Babasiyla 3 günlügüne iş için şehir dışına çıkacağız. Oğlum yeni konuşmaya başladı o nedenle tam muhabbet edemediğimizden bunu ona nasıl anlatırım bilemiyorum. Var mıdır bildiğiniz yöntemler acaba? O yaştaki bir çocuğa zaman kavramı ne zaman döneceğimiz nasıl anlatılır?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


selencem

Ben her gün için bir kutucuk çizmiştim, her bi kutuda o gün yapacağına dair bir resim yaptım. Atıyorum okula gitme resmi, sonra geleceğim güne de ikimizin resmini yaptım. Çok sevmişti bunu :)


Windy

Cok guzelmiş. Peki hangi kutunun hangi güne ait oldugunu nasıl biliyordu?


nisanincicileri

Gitmeden yaklaşık 1 hfta öncesinde ara ara cümlelerle hatırlatmada fayda var: anne ile baba haftaya işe gidecek. sen xxx kişiyle kalacaksın. 3 gün sonra biz döneceğiz o zaman tekrar bir arada güzel güzel oyunlar oynayacagız tarzında cumleler. Mutlaka anlıyorlar bıdıklar. siz gidince kiiminle nerede kalacağını onların stresini azaltır mutlaka. Dönünce de bak sana söz vermiştik ve döndük. denebilir. Siz yokken ona bakacak olan kişinin çocugun alıskanlıklarını devam ettırmesı de onu rahatlatacaktır.


yaseminyg

Yavru Baykuşlar diye bir kitap var. Annenin bir yere gidince geri geleceği fikrini aşılamak için güzel


Windy

Öncelikle herkese yorumları için teşekkürler.
Bütün yazılanlardan ortak birşey çıkartıp hergün kiminle beraber olacaksa onun resmi olan bir zarfın içine oyuncak koyarak babannesine her sabah vermesini söyledim.
Daha önce sadece 2 kez yatıya bırakmıştım 1'er geceden. Bu kez 3 gece birden olmuş oldu. Ben evden çıkarken de öğlen uykusundaydı vedalaşamadık. Gitmeden evvel ben oğlumla artık her yere çok kolay giderim çok laf dinliyor koca adam gibi diyordum. Şimdi ise ben onunla hiçbir yere gidemem diyorum. Melek oğlum sürekli sinir krizi geçiren bir çocuğa dönüştü. Bu seyehat çok kötü oldu bizim için :(((


egokce

bende bebeğimi bırakıp seyahate gitmiştim bebekken kolay bırakıosun bişi olmuo büyüyüncede alışıksa zaten sizden ayrı kalmaya bişi olmaz derler zaman kavramı bence anlamsız zaten anlamicak hani yatıcaz kalkıcaz diye denirya fazlada dramatikleştirmemek lazım 3 gün ennihayetinde dimi, iyi eğlenceler çok iyi olacak çocuksuz seyahat bence yakında bende yapacağım çok özledim o bakımdan. 3 yaş diil benimkisi ama anlatmak önemli bizim işimizvar gidicez ve gelicez tabi güvendiği alışık olduğu biriyle kalmalı. okula gidiyosa düzeni bozulmamalı heralde.Cevaplamak için Üye ol