Hastalıktan kreşe devam etmediği günler

meysaanne soruyor: 10

OĞLUM BU AY ÇOĞU HAFTA 2 VEYA 3 GÜN GİTTİ KREŞE HASTALIKTAN DOLAYI DEVAM ETMEDİĞİ GÜNLERİ KREŞLER TELAFİ EDİYOR MU. ÜCRETTEN DÜŞERLER Mİ

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


guta

Benim bildiğim hiçbiri etmiyor, etmesi de garip geldi bana. Her hasta çocuğa ücret iade etseler, nasıl dönecekler. Sizin çocuğunuz okula gitmese de onlar okulu açmak, öğretmeni oraya getirmek, elektrik, su, yemek masraflarını ödemek zorundalar. Ama şu durum farklı. Mesela çocuğunuz Allah korusun çok ciddi rahatsızlansa, biz bir iki ay ara vermek istiyoruz diye bildirseniz, çok kurumsal bir okul değilse ücret istemeyebilir. 


Asozen

Gun bazinda anlasmiyorsunuz ki kresle aylik anlasiyorsunuz. Gidilmeyen gunlerin ucretten dusulmesi olmuyor tabiki.

Ama uzun sureli ara verirseniz mesela 1 ay gibi,o zaman kresle konusup o ayin odemesini dusmelerini talep edebilirsiniz belki.


maviboncukk

Yok artık, öğretmenler maaş alıyor, elektrik su gideri var.. Neden iade etsin ki..


iflah_olmaz

aynı durumu bizde yşadık 3 ay gitti kreşe.ama 1 ay ya gitti ya gitmedi yani.biz 3 aylık ücretini de tam verdik.kesilmez tabiki.


edutelf

konu sizinle alakalı...sonuçta kreş mesela hizmet veremese öder belki ama bu durumda ödemez, ki öbence ödennmeside beklenmezsedalinci

düşmezler benim bildiğim kayıtlı olduğu süre boyunca ücret alınır eğer kaydını alırsanız o zaman tabikid ödeme yapmazsınız.


ozgu_naz

Tabiki dusmezler. İlkokulda ozel okula yollasaniz talep edeblir misiniz? Ayni mantik bu da.ancak aylik oduyorsaniz ve o ay hic gitmediyse o zaman talep etmiyorlar. Ama bazi kresler yillik hesap yapiyoruz diyip aylik bile odeseniz kabul etmiyor.


maviboncukk

Kreşlerde artık özel ilkokullar gibi, yazın 3 ay tatil fakat o üç ayın ücretini de veliden çıkartıyor. aylık 2000 tlolmuş bir kreş..sefemu

aylık ödeme yaparken mesela 15 gün gidip 15 gün gidilmediğinde yarım ay ödenmesi olabiliyor biz öyle konuşmuştuk ama bölük pörçük gidilmeme durumunda sanmıyorum.. sürekli birileri hasta günlük ücretle çalışması lazım hesap etmek için.. ama tabili ilişkilere bağlı sadece bikaç gün gidebildiyse belki yardımcı olurlar..


Teacher_Mom

Kreşe başlarken çocuk sözleşme imzalaniyor. Bizim sozlesmemizde resmi tatil ve gelmedigi gunlerin parası iade edilmez yaziyordu. Bu sebeple once parayi sonra devam ediyor çocuk.


Cevaplamak için Üye ol