hazır mama alternatifi..

julide soruyor: 10

İşe başladığımdan bu yana hiç sütüm kalmadı. Şimdilik gönlü olursa eve gittiğimde, bir de geceleri emziriyorum. Gündüzleri de a..l markalı devam sütünü içiriyor bakıcısı.. Fakat, burada yazmam doğru olur mu bilmiyorum ama geçenlerde farkettim bu çok kötü kokuyor, tadı da güzel değil. başka ne kullanabilirim acaba???
Bir de gündüzleri ben gelene kadar 300 cc içiyor, fazla mı acaba???

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


yasemin_ekin

julide, ekin tam 8 aylikken emmesi azalmıştı. biberondan anne sütünü almıyordu. panikleyip burada sormustum. bana cok yrdımcı olmuştu, istersen bir gozat (sorunun basligi: ek gıdalara gectikten osnra ne kadar anne sutu ). bir arkadasimin 8 aylik bebegi hapur hupur yiyor ustune de formul sut iciyor. cok seviyormus sutu. benim kızım onlardan olmadı hic.

devam sutlerindeki o vanilya kokusundan mi bahsediyorsun? benim devam sutu tecrubem yok ama Hiip aldım, onun da tadı benzer idi. Milupa ailesinin degisik devam sutleri var, Milumil, Conformil mesela. Ama ben SMA'nın en tatsiz tutsuz devam sutu oldugunu duymustum. Bazı doktorlar da onu tavsiye ediyor. onlar de teneke ile satiliyor mubarek.  

Ancak senin kizin severek iciyor anladigim kadar ile. Belki de tadi ona guzel geliyordur:) cok alem bunlar. Benimki agzina koymadi formul sutu, iyi ki sutum vardi, yoksa ne yaprdik bilmiyorum:)

P.S. Marka vermemizde bir sakinca var mi, ben emin olamadim. Reklam degil tavsiye niteliginde naislsa diye dusunuyorum.

P.S. II: Tesekkurler Damla. Sayende noktalardan kurtulduk:)

 


nilberay

p.s hakkında bi bilgim yok ama a.l dvm sütü iyi bence


julide

nilberay kızım da seviyor içiyor ama kokusu acaip kötü.. içim elvermiyor onu içermeye.. p. s????


Damla

Marka vermenizde bir sakınca yok, dilerseniz sağ alttan güncelle diyerek markaları yazabilirsiniz.


esraozlem

Kızım Ada sağlık sebepleri yüzünden emziremeyecek olmamdan dolayı mama ile beslendi. Hastanede verilen ilk mama Milupa Aptamil biberon mamasıydı. Reddetmediği için biz de bu şekilde devam ettik. 6.aydan sonra ek gıdaya başlamamızla biberon maması kullanımımız giderek azaldı. 1 yaşında ise biberon mamasını tamamen kestik. İnek sütüne geçmeden önce Milupa Aptamil'in 1 yaş üzeri devam sütünü (Aptamil Junior, şişede sıvı olan) denemiştik. Ada, vanilya aroması yüzünden diye tahmin ediyorum bunu reddetti ve direkt olarak inek sütüne geçtik.

Mamaların tadı ve kokusu biz yetişkinlere kötü gelebiliyor. Ancak bebekler genelde bunu çok fazla farketmiyorlar.Birisi olmazsa diğerine devam ediyorlar. Milupa Aptamil serisi dışında Bebelac, Hipp ve HeroBaby önerebilirim.

Milupa Aptamil serisinden Milumil kilo alımı biraz alt seviyelerde olan bebekler için, Conformil ise gaz problemi olan bebekler için önerilen mamalardır diye biliyorum. İlk bir kaç ay Conformil kullanmak durumunda kaldığımız zamanlar olmuştu ancak doktorumuz daha sonra kesip tekrar Aptamil'e geri dönmemizi önermişti. Ayrıca bebeğinizin kaçıncı ayda olduğunu ve kilo durumuna göre farklı numaralarını (Aptamil 1, Aptamil 2, vb. ) kullanmanız gerekiyor. İçerikleri değişiyor. Mamaları kullanmadan doktorunuza danışmanızda fayda var.esraozlem

ozge_duhan_meyra, 5 ay mama kullanımının azalması için henüz erken bir dönem. Biz ek gıdaya 6.ayda geçtik ancak, ek gıda geçişi, sizin de bildiğiniz gibi birden olmuyor. Mamanın bir öğünü yerine geçmesi, uzun zaman alıyor. Biz ara öğünlerle başlamıştık. Yani önce bir kaşık meyve püresi (cam rendede), giderek artan miktarlarda. Meyve öğününün yanında ikinci ara öğündeki mamanın yerine yoğurt koymaya ise bir ay sonra başlamıştık. Ardından muhallebi, sebze çorbaları, ve en son kahvaltı şeklinde genişletmiştik. Ancak 1 dilim elmadan, bir elmaya geçişimiz ve bu öğündeki mamayı kaldırmamız uzun zaman oldu.

Net olarak hatırlamıyorum ancak tam olarak ek gıdaya geçiş ve kahvaltıda kaşık maması ve gece biberon maması kalması dışında mamayı öğünlerde bırakmamız 9. ayı buldu şeklinde aklımda kalmış. Evdeki notlarıma bakmam lazım.  Mamanın azalması kademeli olarak oluyor. Sizin için henüz çok erken diye düşünüyorum.


julide

bizimki uykusu geldiğinde süt istiyor kızlar..
acaba tadı daha güzel olan bir marka kullanabilir miyim
smalac filan vardı sanırım değil mi
tam bilmiyorum ama
hero baby verdim geçen gün onu da içti..
hangisi daha faydalı acep


EmineKartal

Bizim doktor Aptamil ve SMA'yı aynı kategoride değerlendiriyor ve öneriyor.
Bütçeniz zorlanırsa diğerlerinin fiyatı makul demişti.EsraEA

Benimkiler hiç aptamil içmedi. O zaman numune verilen Berkerin organik mamasını denedik. 3unun birden içtiği, gaz-kabızlık yapmayan tek mama o oldu. Ama Berkerde piyasada çok bulunmuyordu :)) Tüm İstanbul genelindekileri toplamışızdır herhalde :) Berker bulamadığımızda da tek severek içtikleri Hipp idi. Organik çocuklar :)))
Hippi tavsiye ederim yani. Akşamaları da muhallebi yapıyorduk (anneanneyle bakınca :))Muhallebiyi de keçi sütüyle yaptık. Arada sade keçi sütünü de severek içtiler. 1 yaş civarı  Pınarın çocuk sütlerinden ve gene keçi sütü verdik. 13-14 aylık gibi imkanımız olduk, köylerden yeni sağılmış inek sütü alıp onu verdik. Biri 10, biri 11 biri de 12 ay anne sütü aldı zaten.
Köy sütü hariç, biberonu kaldırıp atmadıkları tek marka da Yörsanın doğal süt diye geçeniydi.


esraozlem

jülide, bu arada eğer bebeğiniz reddetmiyorsa değiştirmeyin bence mamayı. Tadları hemen hemen aynı hepsinde çünkü. Bazen bir markayı almayıp diğerini alabiliyor bebekler ancak anladığım kadarıyla sizde böyle bir durum yok. Size kötü gelen bebeğinize kötü gelmiyordur.Cevaplamak için Üye ol