Ttb uyarıyor. Düşünceleriniz ?

nurturia soruyor: 5

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


Pasazdm

Biz İst. dışındayız sağlık ocağında gerek yok yapmıyoruz dediler.. Bilindik özel bir hastanede takibimiz yapılıyor.. Doktorumuzda gerek yok dedi.. Nedense İstanbul için alarm verilmiş durumda... Biz istediğimiz halde yaptıramadık...


kayaveannesi

bugün sabah sağlıkocağından aradılar...12.ayında yapılacak olan kızamık aşısını, acilen yaptırmamız için.. hatta salgın yüzünden kalabalık ortamlara girmeyin aşı yaptırana kadar, dışarı çıkarmayın bile dediler.. açıkçası tırstım ben de... yarın doktor kontolünde , dr.un da onayını alıp aşıyı yaptırmayı düşünüyorum ama yaptırdıktan sonra da hasta olabiliyormuş, çekimser kaldım...sizler ne durumdasınız aşısız anneler ?


tubavekizlari

nsbrk bizde aynı durumdayız dr. gerek yok dedi, sağlık bakanlığı sadece sağlık çalışanlarının aşılanmasını istemiş. ama çevremde de hiç kızamık görmedim. hatta en son yeğenime görmüştüm lise sondayken, oz amandan beri kızamıklı çocuk duymadım-görmedim., ama eğer çağırırlarsa aşı için yaptırırım ben.


kayaveannesi

sherlotteholmes ; haydaaa! demek istiyorum... gerçekten böyle bir risk taşıyorsa nasıl oluyor da bakanlık ve çalışanlar böylesine ısrarcı olabiliyor anlamıyorum.. e n'apçaz biz şimdi ????tiara

sherlotte'un bahsettiği hastalık sspe, aşı nedeniyle gelişmez, kızamık enfeksiyonunun beyne yerleşmesi nedeniyle olur. benim gördüğüm hastaların biri hariç diğerleri aşısızdı, aşılı olan da aşıya rağmen enfeksiyonu geçirmişti..
Cevaplamak için Üye ol