Sling, kanguru

eezgi soruyor: 5

Merhaba arkadaşlar,
Oğlum 6 aylık. Yazın yürüyüşler sırasında kullanmak amacıyla kanguru ya da sling almayı düşünüyorum. Kanguru ile ilgili tereddütler olduğundan slinge niyetlendim; ama bulduklarım daha çok yeni doğanlar için. 6 ay ve sonrasında sling ya da kanguru kullanan varsa, önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


melusina

ben Babasling almayı düşünüyorum
2 yaşına kadar kullanuılabiliyormulş doğumdan itibaren...


elajan

ben 4 aylıkken sling kullanmaya başladım, hala kullanıyorum...benimki şöyle bişey:    http://www.mobywrap.com/
www.amazon.de 'den almıştım çünkü Izmir'de ve yerli sitelerde bulamamıştım ama şimdi Joker ve Mothercare'de var artık. Ben çok memnunum ama yaz aylarında çok fazla kullanılabilen birşey değil maalesef çünkü vücut ısısını çok yükseltiyor (hem annenin hem bebeğin)...evde klimalı ortamda kullanılabilir ancak eğer çok erken saatte yürüyüşe çıkmicaksanız tabii ;))


hacer

bizim güliz doğduğundan beri babaslingimiz var ve daha kırkı çıkmadan içinde gezmişti kızımın. omuz pedi yüzünden omzumu ve artık tek tarafta kullanılan pozisyona geçtiğimiz için yük binen bacağımı ağrıtıyor ama inanılmaz işimi gören defalarca kullandığım, engebeli kaş yollarında canımız ne zaman sokak çekse zorlanmadan çıkmamızı sağlayan bir alet. kanguruyla başlayan bir arkadaşımız var ama boyun ağrılarına dayanamadığı için o da babasling aldı ve inanılmaz memnun.


elajan

ya evt Hulya...o zaman bilseydim Amazon'larla ugrasmazdim :(


veysel

bende ilk başta chicco nun you me kangurusunu almakta baya niyetlenmiştim. daha sonra gözüme çok kaba göründü en önemliside elde avuçta durmayan bebeğimi onda asla taşıyamam diye düşündüm.sling ararken sevi bebenin yangurusunu gördüm ve hoşuma gitti .alttan destekli ve çocuğun hareket imkanı daha fazla işime yarayacak gibi görünüyo cmt siparişimi de verdim.bugün ya da yarın gelir.geldiğinde tekrar fikrimi yazarım.ütelik çok ucuzCevaplamak için Üye ol