Kreş görüşmesinde nelere dikkat edilmeli?

7bitirdi soruyor: 10

27 aylık kızımı yarım gün kreşe göndermeye karar verdik.görüşmeye gittiğimiz kreşlerde nelere dikkat etmeli?

dün ilk kez bir yere gittik.içeride tadilat vardı o yüzden temizlik konusunu çok inceleyemedik.
öğle uykularını yere minder atıp uyutuyorlarmış onuda biraz gaipsedim ama çoğu yerde öyle galiba.ben anaokuluna gittim ve bizim küçük yataklarımız vardı.öyle birşey bekledim sanırım.
sizin önerileriniz nelerdir? nelere dikkat edelim? bir liste hazırlayıp öyle gideyim diyorum görüşmeye :)

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


maviboncukk

Yere minder atip uyutulma fikri pek hosuma gitmedi. Agedersiniz kopek degil ki bu cocuk. En kiymetli varliklarimiz bizim. Yattigi yerde ozel olmali. Kendi carsafi, oyuncagi vb. ben en cok yemeklere dikkat ederdim herhalde. Hazir meyva suyu vb. hazir gida maddelerini asla onaylamiyorum


emir_melek

Özlemcim 2-3 yaş civarında akademik eğitimden ziyade(öğretmenin akademik eğitimi değil kastım .  çocuğa verilen eğitim akademik olmak zorunda değil. bazıları ingilizceye matematiğe fazla önem veriyor )   ilgi, sevgi, merhamet, güvenlik, temizlik ve gıdalara verilen önem benim ilk baktiklarim. Velilerle görüşme imkanın olabilirse kreş çıkış saatine yakın gidersen az çok fikir edinirsin. 

Yatak olayina gelince benim baktığım kreslerin 4ünün ayrı yatakhanesi vardı ama diğerleri küçük kamletler kullanıyorlardi(Küçük Şeyler de öyleydi) Yatakhanenin şöyle bir dezavantajı var. bir üst ya da alt katta oluyor. Yani çocuk merdiven inip çıkacak :/ bence sınıfı daha uygun bu durumda. yarım gün vereceksen sabah grubu seçersiniz uyku sorun olmaz diye düşündüm:)

Beslenme listelerini sor. Ben kreş yetkilisiyle konuştum bir tanesinde atıp tutuyordu hiç hazır gida vermeyiz diye. Biraz büyükçe bir çocuğa ikindi kahvaltısında ne yedin dediğimde sarelleli ekmek dedi. çocuktan al haberi ;)

Internetten yorumları okumaya çalışıyorum bolca. Ama unutma beklentiler farklı olunca çok geniş bir yorum yelpazesi oluyor.

Liste hazırlayıp beklentilerinizi yazabilir ve buna en yakın kresi seçebilirsiniz senin de dediğin gibi. Diynes için en güzeli olur inşallah:)


7bitirdi

minder dediğim şey spro yaparken kullanılan minderlerden biraz kalın.evden çarşaf ve battaniye istiyorlar.uyku zamanı çıkarıp seriyorlar.banada garip geldi ama ranza sistemini düşündükçe gerçekten daha güvenli.

bu gün iş çıkışı bir yere daha gidicem bakalım.
dün görüştüğüm bayanda hazır gıdalara çok dikkat ettiğini etleride kendi babasının yetiştirdiği besilerden elde ettiklerini söyledi.birde kendi kızıda 2011 grubunda.


perihan

İlk 3-3,5 yaşa kadar anne ilgisini / sevgisini görebileceği, bağlanabileceği bir yer olması önemliymiş. Temizlik, güvenlik, eve yakınlık mecburi. Yatak kısmına çok takılmazdım ben olsam temiz olduğu sürece, yeter ki sık temizlensin, toz kalkmasın.


benan_

ben oldukça kapsamlı bir liste yapmıştım, bir göz atın isterseniz 
7bitirdi

bu gün gidince çalışanları görme fırsatı bulabilirim umarım.mecburen işten çıkınca gidicem. buda 6.30u bulur galiba. inşallah yakalarım birilerini.


mother_of_sons

Sınıf mevcudu, mevcuda göre öğretmen sayısı.

öğretmenlerin deneyim sureleri.

kurucunun mesleği, anne olup olmadığı.

aylık yemek listesi ve günlük bilgilendirme postları alıp almayacağın,

en önemlileri.

diğer temizlik, ilgi alaka, çocuğa gösterilen tavır v.s bunlar veli yanında şişirilebilen şeyler aslını çocuk okula devam ettikçe anlarsın.

Allah iyi insanlarla karşılaştırsın.mother_of_sons

Genelde kreş / anaokulu kurucuları batan olur. Tabii baba da olur neticede ebeveyn.


maviboncukk

Gunluk bilgilendirme ne sekilde yapiliyor ve icerigi nedir? Sms/ mail? Kahvaltisini yapti, sunlari yedi, su aktivitelere kayildi vb gibi mi oluyor?Cevaplamak için Üye ol