cilt kızarıklıkları:(çıldırmak üzereyim..

nurturia soruyor: 7

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


wonderwoman

Bir sure yikarken sabun, sampuan ve krem kullanma bakalim. Belki onlarin tetikledigi birseydir. Bizde sut alerjsi oldugundan beri doktorumuz bir cok seye dikkat etmemizi onerdi. Alerjiyi baslatan baska birsey olsa da ondan sonra giydigi yeni bir kiyafet, kullandigi krem vs. hersey tetikeyebilir dedi.


ozgu_naz

bizde de var. endişe etme doktor sık görülürmüş. hiçte ilaç kullanma dedi.


Damla

Alerjiye sıcak iyi gelmez genelde. Yıkama suyunu sıcak yapmamak iyi gelebilir. 

Oğlumda ürtiker değil ama farklı inatçı kızarıklıklar olmuştu, egzamaya benziyordu görüntü olarak. Sürekli nemli tutmak iyi gelmişti. Eğer kuru ise cildi iyi gelebilir belki nem ama kuru değilse kullanmamak daha iyi olabilir. Eczaneden birkaç nemlendirici tester isteyebilirsiniz hangisinin iyi geldiğini anlamak için, küçük bir bölgede denemekte yarar var. Oğluma Avene Trixera iyi gelmişti. Gün içinde termal su spreyi ile nemlendirip nemlendirici sürüyordum az miktarda. 

Sabun, şampuan konusunda katılıyorum wonderwomen'a. Gözetim altında yüzüstü yatırabilirsiniz, sırtı rahatlar biraz. Bir de hava sıcaksa üstünü çıplak gezdirebilir misiniz acaba bir süre? Ya da body gibi gergin yerine daha bol giysilerle. Giysilerini yıkadığınız şeyleri gözden geçirebilir, yumuşatıcı vs. kullanıyorsanız bırakıp, granül sabunla yıkayıp çift durulama yapabilirsiniz. 

Birçoğu denediğiniz şeylerdir ama yine de aklıma gelen her şeyi yazdım :) Geçmiş olsun.


Damla

Bu arada yazmayı unutmuşum, oğlum iki kez akut ürtiker oldu, virüs sebebi ile. Doktorumuzun reçetesi ile öğlen Zyrtec, sabah-akşam Atarax vermiştik. İyi gelmişti. Atarax denemedik demişsiniz ona istinaden yazayım dedim. 


Damla

Haklısınız, ben de olsam öyle hissederdim. Diğer yandan doğal şeyler de ilaç bir nevi. Yani ilaçlar da onlardan yapılıyor diyelim, - kendi ailemden bir olumsuz tecrübeyi düşünerek - yine bir uzmana danışarak kullanmamanızı öneririm.


arzu__arda

atarax tavsiye edim fayda görürsünüz inş


mev

ürtiker için atarax veriyor doktorlar ama çok fena uyku yapıyor. Hatta küçüklere mr gerekiyorsa, sakinleştirmek için de atarax veriyorlar.
Ürtikerin net bir sebebi yok.
Efor kaynaklı olabilir, sıcaktan,soğuktan ve psikolojik olabilir.
İşin iyi yanı, nasıl olduğu bilinmese de kendiliğinden geçmesi..
Oğlum 1 yaşındayken aşırı yorulmaktan, ben de geçirdim. Uyku yaptığı için ilaç da kullanmadım. 6ay sonra kendiliğinden geçti.Cevaplamak için Üye ol