BPA free biberonlar

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


79 Cevap


Aysegul_Yagmur_Irmak

Süper bilgiler, o zaman tahminim bendeki geniş ağızlı chicconun camı sendeki. :) Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için, mutlaka bakıcam.


BercesteD

Ben alali da epey uzun sure oldu Irmakyagmur. BPA olayini ve Avent'ten aldigim biberonlarin da bunu icerdigini ogrenip cilgina dondugum dakika, once BPA'sizindan getirttim, hic kullanmadim, icime sinmedi, bir sure sonra onun da bir acigi cikarsa dedim, bir de kokusunu sevmedim. Kimya muhendisi de olmanin etkisiyle kosa kosa gittim cam aldim. Cama hidrofluorik asid haric hicbir kimyasal etki etmez cunku. Daha saglikli bir malzeme simdiye dek bulunamadi :) Tek sorun cidarinda sut proteinlerini tuttuguna dair iddia. Ama onda da azicik su ile calkalayip veriyorum. Cam elinde sert zeminde gezmesine izin vermiyorum bizimkinin. Icim rahat ve huzurlu.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Ben de cam kullansam çok huzurlu olurum ama bizim oğlan eline geçeni atan bir bebek, zaten onda kullanamazdım. Kız daha sakin olur da umarım onda rahat rahat kullanırım.Aycadk

Irmakyagmur, bizim kız da her şeyi gözümüzün içine baka baka yere patlatanlardan, ama özel cam oldukları için kolay kolay kırılmıyorlar. Tabi dikkat ediyoruz, mümkün olduğu kadar eline vermiyorum, ben içiriyorum. Tavsiye ederim, çok kullanışlı.snotra

PEKİ BU BPA SADECE BİBERONLARDA MI? EMZİKLERDE, MAMA KAŞIKLARINDA, OYUNCAKLARDA DURUM NE?


Aysegul_Yagmur_Irmak

Bir arkadaşımın kızı birkaç tane cam biberonu yere fırlatmak suretiyle paramparça etmiş. :( Amaaaan çok zor aycaevrim.

Snotra çok detaylı bilgim yok ama ebay'de ilanlarda gördüğüme göre emzikler ve hatta dişliklerde bile bpa'sız olanlar var. Burada baktım, bpa'sız avent emzik yok, o yüzden onları da ebay'den almayı düşünüyorum.


Aysegul_Yagmur_Irmak

BercesteD, bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Ne yapıcaz, çocuklarımızı nereye kadar koruyacağız, bazen çok canım sıkılıyor.Elcino_mutluatolye

Irmakyagmur, ben ingilteredeki internet sitelerinden bpasiz kasik, emzik, dislik hersey aldim. Direk Turkiye'ye gonderen siteler var. Benim ebayden aldiklarim genelde kayboluyor da... Mesela bibi ve mam var. herseyleri bpasiz ve diger zararli maddeleri de icermiyorlar.


NORTH_TAN

Yeni katıldığımdan konuları geriden takip ediyorum ama Bir Y. Kimyager ve konumunda gıdalarla temas eden malzemeler olmasından dolayı BercesteD nin tüm söylediklerini ben de destekliyorum. Süper anlatmış.
Ben de yurtıdışında olan olayları takip ederken raflara inanamadım.Risk yüksek diye diğer ülkelerden ürünler çekilirken bizde raflar halen dolu.
Bebek ürünlerde halen araştırmalar sürüyor diye bir açıklama olamaz. Risk yıllardır biliniyordu.Evet halen 2 türlü araştırma sonuçlarıda var.Bebek ürünlerinde asla riskin tam kanıtlarla sonuçlanması beklenemez.Cevaplamak için Üye ol