süt sağma maki. ve süt saklama poşeti

nurturia soruyor: 3

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


zehra

Sut pompasini surekli yuksek ayarda calistirirsan meme uclari zarar gorebilir. Once biraz max da sonra min de calistirabilirsin. Bir memeyi 20 dkdan fazla dinlenmeden sagmaman iyi olur.

Sutleri birlestirmekle ilgili Sadece ayni sicakliktaki sutleri birlestirmek gerekli. Dondurmadan once dolabin alt kisminda birlestirecegin sutleri ayni sicakliga getirebilirsin. Kapanmis posedi acman hijyen acisindan bir sorun olusturmaz. Ancak dondurmadan once birlestirmen onemli. Oda sicakliginda anne sutu 3-4 saat dayanabiliyor, buzdolabinda 4 derecede ise 24 -48 saat. Daha uzun sure tutnak istersen dondurman yerinde olur. Sevgiler.


_Sezin_

Ben bildigim kadarıyla cevap vereyim. İlk baslarda ben en hizlida sagardim ama bir arkadas uyardı. Dogrusu en hizlida başlayıp, süt gelmeye başlayınca orta hıza getirmeli süt durunca tekrar hızlı, süt geliyorken tekrar yavaş gibi olmalıymış. Ben toplam 15 dk sağıyorum.

Poşet konusunda ben ilk haftalarda sagamamistim pek. Ama sonradan sağar sağmaz poşete koyup kaldırdım. Poşeti bir daha acmadım hiç.

Kolay gelsin. Zor zamanlar...Ama geçecek. :)


barok

ben yavaş yavaş arttırıyordum zaten direk yüksekte yapamazdım başlarda çok acı doluydu. Bence ve doktorumuzca sağılan süt dolabaa(aynı şekilde buzluğa da) konacaksa bekletilmeden konmalı , üstüne ilave olmamalı ısısını değiştirdiğinden dolayı, oda sıcaklığında da beklememeli fazlaCevaplamak için Üye ol