Emzik

aslidenizcan soruyor: 10

oğlum 5 aylık diş çıkardı ve uyumakta  zorlanıyor. anakucağına koyup mutfakta aspiratörü çalıştırarak sallayıp uyutuyorum ve yoruluyorum. acaba emzik versem daha çabuk ve kendiliğinden uyur mu? emziği bıraktırma derdi, ' nerden verdim şu lanet şeyi' şeklinde bir isyana döner mi?yoksa verdiğime değre mi? gerçi bi kere denemiştim istemedi attı.

Bu soruyu cevapla


27 Cevap


Tyche

kimi anneler kabul etmese de bence kesinlikle verilmeli.emme içgüdüsü bebeğin en güçlü ve mutlak tatmin edilmesi gereken güdüsüdür. ilkel çağ kalıntılarında bile emzik bulunmuş. ben o yüzden emzik verdim kızıma 2.aydan sonra ve çok rahat ettim. uykusu gelince mızmızlanınca gece uyanınca hep verdim.bence çok faydalı bir gereç:)


zuzummm

ben de verdim ve hiç pişman değilim aksine iyiki verdim diyorum.oğlum memede uyumaya alışıyordu ki emzik kurtardı bizi.şimdi uykuya dalarken kolaylık oluyor.yolculukta. misafirlikte yani huysuzlandığı heeer yerde ve anda bebeği rahatlatıyor. zaten bebekler emerek sakinleşiyor.haa birde ellerini kullanmayı emzik sayesinde cok erken öğrendi :) 


fleez

benimki ne emzik ne biberon aldı aylarca denedik çeşit çeşit emzikler biberonlar, ama maalesef olmadı


bence çok rahatlık anne için özellikle emzik, en azında geceleri, umarım alışır


serra77

Emzik vermemek kizimda yaptigim en buyuk hata oldu, onu bilir onu soylerim hep.


turkuazz

ilk hafta başladık emziğe ,beni kurtardığı anlar çok oldu.18 ay civarı kendisi bıraktı.sizinki bu aydan sonra isteseniz de almayabilir yalnız.aslidenizcan

ben zaten bir ara denemiştim istemedi çıkardı sonra da zorla tıkmak istemedim .ama uykusu geldiğinde elini ağzına sokuyor falan sanki o anda versem alırmış gibi gelio bana. sadece alışırsa bırakması çok sorun olur mu o var aklımda..


Kozzy

merhaba,

oğullarımız yaşıtlar :) bız ılk aydan ıtıbaren avent'ın ortodontık emzıgını kullanıyoruz. uykuya cok daha kolay dalıyor. bızım oglumuz da dıs cıkarıyor, bugun dentınox adında bır jel aldım, sanırım bıraz rahatlattı. uyku duzenımız ve ıstahımızda degısmeler oldu. umarım kolay atlatırız.


mihri79

bu saatten sonra almaz diye düşünüyorum,alırsa ne ala:)bıraktırmada bişey yok atıp asla göstermeyeceksiniz taş çatlasa 2 gün sürer,2 yaşı geçirmemeye dikkat edin derim bıraktırmada,sonrasında zor oluyor.büyük kızım emdi,ve çok rahat büyüttüm,küçük hastanede emdi eve gelince asla ağzına almadı,5 ay mücadele ettim almadı:(çok zor büyüdü.büyük kızım 1,5 yaşında kreşe başladığında öğretmeni emziğe saç kılı dolayıp pis oldu bu diye gözünün önünde çöpe atmış,asla istemedi.mert_mert

benim oğlum hala emiyor.oğlumun kıl tüy börtü böcek korkusu hiç yok.sokakta yürürken kocaman bir hamam böceği görmüştük ama ben tırstım o kadar besiliki hayvan belkide hamileydi:)) oğlum ayy bak böcek anne yemek verelim oldu.emziğini delip çekirdek koydum içine çıkardı kıl bantladım yıkayalım dedi acı oje sürdüm tırnağıyla kazıdı.şimdi 1 tane memesi var eğer yırtılırsa sana bir daha meme almıcam son şansın dedim ve itinalı kullanıyor emmediği zaman çekmeceye koyuyor filan çok kıymete bindi.yani ilk zamanlar kurtuluş ama erken bıraktırmak gerekiyor yoksa çile..


fleez

mert-mert kuzenimin oğlu pepee sayesinde bırakmıştı emziği, öyle bir bölüm var pepede, bebe emziği bırakıyor falan, belki işe yarar denemekten zarar gelmez:))Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Parmak emme 3

Emzik bırakma 1

Emzik bırakma 3

Emzik yerine kullanilmak 7