Emzik

aslidenizcan soruyor: 7

oğlum 5 aylık diş çıkardı ve uyumakta  zorlanıyor. anakucağına koyup mutfakta aspiratörü çalıştırarak sallayıp uyutuyorum ve yoruluyorum. acaba emzik versem daha çabuk ve kendiliğinden uyur mu? emziği bıraktırma derdi, ' nerden verdim şu lanet şeyi' şeklinde bir isyana döner mi?yoksa verdiğime değre mi? gerçi bi kere denemiştim istemedi attı.

Bu soruyu cevapla


27 Cevap


aslidenizcan

cevaplariçin teşekkürler, kızımdan çok çektim, emzikteki zorluğu meme olarak yaşadık. bu sefer de olur olmaz yerde emzik gibi sizikullanmak istiyor. ben en iyisi iyi bir emzik alıyım deniyim.


eh_iste

4aylıkken bile almadığı emzikleri şimdi daha iyi alıyor, üzerine düşsem iyice alışır sanırım. Yani alma ihtimalide var hala sizin miniğinde.
En son bende burada ki tavsiyeler ile chicco kauçuk almıştım. Onu daha iyi tuttu. Avent ort. yada chicco kauçuk en çok kabul edilenler.


aslidenizcan

kızlaaaaarrrrr az önce kızımdan kalan pembe bir emzik aldım ve streil edip oğluma verdiiiimmm. ve çıkarmadı hatta hoşuna gitti galiba çünkü biraz salladım uyudu ve hala ağzında cuk cuk :))


eh_iste

:)
Gözünüz aydın, hayırlı olsun :))


aslidenizcan

teşekkür ederiimm :)) sanki ihtiyacı olan bişeydi öyle hareketler halindeydi :) ama emzik küçük galiba hava yutuyormuş gibi. cumartesi kauçuk ve onun yaşına göresini alıcam hehe :)


nnunnis

bende oğlum 3 aylıkken vermiştim çünkü emzirdiğimde uyumuyordu ve yatağına koyunca hemen uyanıyordu.Ama sadece uykuya dalması için verdim.Öyle alışkanlık haline getirmedi ve tam 1 yaşındayken kendisi bıraktı.Ben uyutmak için ağzına her verişimde diliyle dışarı fırlatıyordu.Yani bazı bebekler için bıraktırmak zor olsada bazıları kendisi bırakıyor .


osssem

benim kızımda #6 aylık olana kadar rmde emdi sonra bırakrtı.orjinal meme daha cazip geldi sanırım:)o saatten sonra bende ısrar etmedim.okuduğum bi kitapta emme iö iç güdüleri 5-6 aydan sonra azalıyormuş.o yuzden ısrar etmedim birde bıraktırma aşamasından korktum.verseydim daha rahat olurdum die düşünüyorum.
Cevaplamak için Üye ol