Arkadaş aranıyor...

Tosuncuk soruyor: 10

Merhaba

Kendime arkadaş arıyorum.Bu konuda çok dertliyim.Arkadaş grubunda ilk ve tek evlenen benim.Doğal olarak ilk bebeği kucağına alanda ben.. Sanki vebalıymışım gibi etrafından çil yavrusu gibi arkadaşları dağılanda ben..

Yani onlarıda anlıyorum azda olsa ( yalannnnnn... ) sonuçta sıkılabilirler ama insan arkadaşım bunalmışsındır sıkılmışsındır gel seni bir kahve içmeye götüreyim bebeğin için yardım edeyim diyen yok.
Ya bende bir problem var yada benim arkadaşlarımda , hani öyle bunlar dost değil demekki seninkiler gerçek arkadaşş değil falan demeyin çok iyiler çok hoşlar ama bebeğim olduktan sonra biraz garipleşti durumlar.

Kendime acil evli ve çocuklu arkadaşlar bulmalıyım yoksa durum hiç iç açıcı değill...

Sizin bekar arkadaşlarınzla durumlar nasıl??

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


perihan

Bu sizin ve eşinizin tutumuna da bağlı. Biz evlenir evlenmez hepsini topladık eve üçer beşer, eşimin arkadaşları benim, benimkiler onun arkadaşı oldu. Sonra yeni evli çocuklu arkadaşlarımız oldu görüştüğümüz, vakit zaten dar, e-maille telefonla hasret gideriyoruz kalanlarla da. Çocuktan sonra birkaç yıl öyle ha deyince çıkılmaz evden, bu akşam şuradayız hadi siz de gelin olmaz ama anlaşırız yine. Maksat gönüller bir olsun. Kız arkadaşlarınız evlenirken eşlerini eşinizle muhakkak kaynaştırmaya bakın.


Yasemina

Ben senin seve seve arkadasın olurum, bende bu konuda cok cektim:

En iyi arkadasım diyebilecegim insandan aynı universite aynı bolum mezunuyuz ama o, o kadar bagımlı bir ruhtur ki insiyatif alamaz, kocasından habersiz birsey yapamaz, heryere onu kocası goturur, evlendigi gibi soyadını degistirmistir (deli oldugum birsey) mallarını mulklerini otomatikman birlestirmislerdir. Ikımizin 2 ay arayla cocugu oldu, daha da eve bagımlı oldu, 1000 defa derim gel bulusalim ara konusalim diye, yıllardır boyle bu, cok kez dersin ancak piyasaya cikar, ben cok biktim.

Diger samimi arkadasım evlendi ama yuzunu goren cennetlik, sanırım hala hayatını oturtamadı, isi yogun, o daha makul, anlasılabilir bir insan.

Sirkette 5 kisilik bir gruptuk, hamile kalmadan once bu gruptaki tek evli ve cocuklu insan asırı mobbing yuzunden istifa etti, digeri (cok sevdigim bir insan) aynı sekilde mobbingten bıkıp baska bi sirkete gecti, diger bekar 2 insandan biri hamileligimi baskasından duydu diye yemege cikma olayımızı bitirdi ayakustu konusuyoruz artık oburu de onun kuyrugu garip bir mahlukat o da varla yok aradı bir statuye burundu

su an bekar bir arkadasla takılıyorum cunku en vicdanlısı o ve beni anlamaya cok calisir cok duyarlıdır, neyseki o var birde bosanmıs+cocuklu bir arkadas var o beni daha iyi anlar.

Insanlarin pesinde kosmaktan biktim inan, benim arkadaslarım arkadas musveddesi. Hicbir bekarın, hatta cocuksuz evlinin bile seni komple anlamasını bekleme. Ben sahsen o evli+cocuklu arkadasımı cocugum olana kadar anlamamısım, bunu simdi cakiyorum.

Zaten anlasılmaya da gerek yok, surekli kosturuyoruz, bogusuyoruz iste, ornegin ben haftanın 5 gunu buyukadada 1 gunu kosuyolunda 1 gun de gayrettepedeyim ve leventte calısıyorum ama kendime de cocuguma da 2 eve de bakabiliyorum. Isteyince yapılır, mazaretlere sıgınanlar asıl korkak olanlar. Sevgiyle kal.


anneyazar

Du bakalım daha bebğiniz 2 aylık acele karar vermeyin , her şey rayına oturur. Hangi şehirde arıyorsunuz bu çocuk sahibi anneleri madem?:))


Yasemina

sen arkadasların bebegin icin yardım edeyim mi demesini birak en yakın akrabalar bile sırra kadem basmıs durumdalar, teyzem Subat 2010 den beri dogumgunu, mezuniyet, vb gibi hasideler disinda yok olmus durumda ornegin. Dayim yeni aldigim evimi bile gormeye gelmedi. Herkezde bir kacis sendromu var. Hepsinin karsılıgı verilecek, o yuzden uzulmuyorum.


Yasemina

Bu arada 2 aylık Zeynep'e 1001 kere maasallah adı nick'i gibi maasallahElif_Ezel

cigdemdemir e aynen katılıyorum sözde rahatsız etmek istemiyor kimse.Onun dışında bide sadece bebek sevmeye gelenlerde var:) Benim eşimde kaptan şuan çook uzaklarda o yüzden iyi anlıyorum :(


adilcan

haklısınız herkes sadece kendi gibilerin halinden anlıyor maalesef. aynı şehirde isek görüşebiliriz 1 kahve içeriz açılırsınız :)


Tosuncuk


Çok teşekkür ederim herkese insanın yalnız olmadığını bilmek güzel. Eminim benden daha kötülerini yaşayanlarınızda vardır.İnsan yeni bir hayata alışmaya çalışırken destek görmek istiyor.Arkadaşlarını yanında bulamayıncada üzülüyor.

Tüm görüşme,toplantı,kahve, dondurma :)) tekliflerine açığım.

Bu arada istanbul sahrayıceditten bildiriyorum.ADA  aaa ben de sahrayıceditteyim ... aynı dertlerden muzdaribim. Görüşelim vallahi. Meşhur: ) Çamlık parkına çıkartıyor musunuz kuzuları ?


adilcan

ben ankaradayım çok üzgünüm:(Cevaplamak için Üye ol