Yüzme kursu ile ilgili çekincelerim

Aysegul_ soruyor: 4

Oğlumu bu yaz yüzme kursuna vermek istiyordum ancak kafama takılan bir şey oldu. Kurs sahibine sormaya da çekindim açıkçası Oğlum yüzdükten sonra mayosunu kendi çıkaramıyor henüz. Mayo yapışıyor, ıslaklık nedeniyle ağır oluyor filan. Çocuğumu tanımadığım başka birinin kurulayıp üstünü değiştireceği düşüncesi nedeniyle bu işten vazgeçtim gibi. Nasıl oluyor çocukların bu giyinme, soyunma, kurulanma, varsa duş alma durumları yüzme kurslarında?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


selencem

Bizim kursta çocukların yanında illa bir büyükleri oluyor, ebeveyn, bakıcı vs. Zaten nasıl gidecek ki tek başına?


EmineKartal

bizim gittigimiz kursta da cocukların yanında mutlaka bir buyukleri oluyor. havuza girene kadar ve havuzdan cıktıktan hemen sonra buyukler cocukların yanına geliyor. cocukseanslarını iki gruba ayırmıslar, 4-6 yas arası cocuklarda yanlarında mutlaka yetiskin olması gerekiyor, 6-13 yaslarda ise dileyen yetiskinler yardımcı oluyor. 


guta

Benimki de kırsa gidecek. Aslında kurs değil de anaokulunun yaz okuluna gidecek. Kışın da yüzme dersleri oluyor. Öğretmenleri yardımcı oluyor giyinme duş alma olayında. Ben çok takılmadım bu konuya açıkcası. Öğretmen olmazsa yardımcı bayanlar oluyor onlar çocukları yıkayıp giydiriyor. Eğer siz bunu istemiyorsanız kendiniz gidebilirsiniz çıkışına.


Aysegul_

Servisle kurstan otelin havuzuna goturecekler. Yine servisle getirecekler kursa. Biz kursa birakip yine kurstan alacagiz. Yani oyleymis ama yazdirmadim ben de su an icin. Belki bu ilk donem bitsin yaz ortasi 2. Kurs donemine daha iyi oturur isleri, varsa aksakliklar vs giderilir, bi daha konusabilirim. yaninda yetiskin bulunma durumunu da sorayim o zaman. Tesekkur ederim.Cevaplamak için Üye ol