Ankara'da kolej önerisi

io soruyor: 10

Eylülde kızımı bir kolejin anaokuluna vermeyi planlıyorum.  zafer, odtü, bilkent, tevfik fikret ya da diğer başka kolejler hakkında bilgisi olan var mı?

Bu soruyu cevapla


24 Cevap


asliaykan

bende şimdide başaldım araştırmaya. Arı yı da bu listeye dahil ettim.

nesibe aydın favorım. arkadaşlarım oğlun ders çalışmaktan kafasını kaldırmasını istemiyorsan gönder dediler. ilginç bir yaklaşım.

arı cukurambarın dibi olduğu için dikkatimi cekti . ve sportif basarilari cok iyi bu disiplin gerektirir dendi.

iilkokulda incek gibi uzak yerlere servisle gitmesini de istemiyorum.

yorumları dört gözle bekliyorum


tugbat

Zafer koleji dışındaki (bunu da bilmediğim ve araştırmadığım için bilmiyorum) belirttiğiniz tüm kolejlerin hepsi çok iyi. Okullara giden velilerle görüştüm; ikisini de kişisel ziyaret ettim. Olumsuz yorumlar duydum mu evet hepsi için duydum:) Ama bu yorumlar genelde ebeveynin beklentisi ile ilgili ve etkileşiminden kaynaklı  şeyler, okulun ya da müfredatın kötü olması ile alakalı değil. Bir de kişisel tecrübeler farklılık gösteriyor.
Bence kişisel ziyaret etmenizde fayda var. Bir de müfredatlar arasında bahsettiğiniz okullar arasında bayağı farklar var:) Eğitim dili, öğretim biçimi, mezun olunca çocuğunuz için neresini hedefliyorsunuz gibi birçok unsur söz konusu... Bir de okulların tanıtım günlerine mutlaka katılın.
Ben bu kadar araştırmaya şimdilik bir sene daha kreşte kalmaya ve ondan sonraki sene kolej (anaokulu sonra ilkokul) olacak şekilde karar kıldım:) Kızım 80 aylıkken başlasın okula:)


tugbat

Müfredat derken hepsi MEB'e bağlı ama sistemler ve ekoller farklı. O yüzden ister istemez bu müfredatlara yansıyor.


DENEMES

ayşe abla kolejini önermiyorum


neval689

kampüs olarak zafer koleji üzereine okul tanımıyorum, nesibe aydın da çocuklara yarış atı gibi bakılıyor, odtüyü  gezdiniz mi bilmiyorum ama devlet olulundan farkı yok, hala kara tahta kullanılıyor, gereksiz pahalı ve saat 15:30'da eğitim bitiyor eğer 17.00'ye kadar kalsın çocuğum istiyorsanız artı 1 milyar veriyorsunuz. bilfen güzel ama anaokulunda okuma yazma öğretiyor bu bana düşündürücü geliyor. arı eski arı değil çocuğu sosyal alanlara kaydırıyor ganeldebella_donna

jale tezeri de araştırın bence.


nalan73

neval689 tum yorumlariniza aynen katiliyorum bu nedenle benzer dusunuyoruz gibi geldi, karar verebildiniz mi acaba?

Sinav kolejini ve Ankara Universitesi Vakfini da gezdik, ben oralari begendim bu konuda bilgisi olan var midir?


neval689

sınav koleji çok dağınık anaokulu gezdiniz mi ?nalan73

sinav kolejinde brans derslerinin yapildigi yer karisik gelmisti de anasiniflari oyle gelmedi.Hatta ayni avluda tum siniflarin olmasi ve ortasinda mudure hanim  in odasinin olmasini begenmistim. Aslinda belki bir goruste bu anlasilmaz ama asil begendigim gezerken tum cocuklarda rahatlik vardi gergin bir ortam yoktu ornegin nesibe aydin da da aksini hissetmistim.


io

Zafer kolejinin kampusu gercekten cok iyi. Cocuklara okulda cesitli kurs imkanlari da veriyor. Tanitiminda olumsuz birsey gormedim. calisanlar gayet guleryuzludu. Sunumda acik bir sekilde anlayislarini anlatiyorlar.

Bilfen kolejini eledim. 4-5 yas cocuklarina harfleri sesleri, 5-6 yas cocuklarina okuma yazma ogretiyorlar anaokulunda. Cocuklarin oncelikle oyuna ihtiyaclari var.... 

Hacettepe Teknokent okullarini da eledim. Gecen Eylulde acilmis. Okul bir baraka binasindan ibaret. Temel eleme sebeplerim okulun cok pis ve gereksiz pahali olmasi. 2015-2016 donemi icin 27 bin kusur istiyor.

Nesibe Aydin kolejinin Umitkoydeki anaokulunun yeri cok merkezi ama kampusu cok uzak. Kolejinde ilkokulda, ortaokulda, lisede 50-60 saat dersten bahsediyorlar. Cumtesi liseler tam gun, ortaokul yarim ders yapiyormus. Dershane mantigini anaokulunda gormedim. Gittigimde haftasonu kurslari oluyormus umitkoyde, okul curcuna...Cevaplamak için Üye ol