bebeğime ne zaman göz muayenesi yaptırmalıyım ?

sehbal_nehir soruyor: 2

 6 aylık bebeğim var.. geçenlerde birisi sağ gözünde kayma var dedi ben bakıyorum ama bana kayma var gibi gelmiyo.. çok üzüldüm ağladım hatta.. eşimde bişey yok merak etme diyo.. bebekler göz doktoruna  kaç aylıkken gitmeli bilen arkadaşlardan acil cvp bekliyorum

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


jildando

normal olarak 1 yaş civarında tavsiye ederler göz kontrolünü ama eğer varsa bir sıkıntı bence götürmelisiniz. esas gözün arkasına ve simetrisine bakıyorlar.

Benim doğuştan tek gözümde katarakt var, anneden özellikle erkek çocuklara geçme durumu olan bir rahatsızlık, böyle bir durumumuz olduğu için kızım 2 aylıkken, oğlumda 10 günlükken ilk defa göz kontrolüne gittiler. Sene de 1 defa mutlaka götürüyorum ben.

Ama dediğim gibi kontrol altında olması gereken özel bir durum var bizde. Bazı durumlarda eğer küçük yaşlarda müdahale edilmezse ilerde tedavi mümkün olmuyor, bence götürün, içiniz rahat etsin, bir şey yapmak gerekiyorsa da geç kalmamış olursunuz.

 Göz kontrolünün korkulacak bir tarafı da yok, gittiğiniz doktora göre değişir belki ama , heleki çocuk göz doktoruna götürürseniz, göz kontrolü gayet eğlenceli birşey olabiliyor çocuklar için.


ozgeoyku

bız ılk 4 aylıkken gıttık gorme kusuru oldgu anlasıldı ve 3 ayda bır gıdıyoruz...




Cevaplamak için Üye ol