Yazz 24

Demgul soruyor: 4

Merhaba arkadaşlar yazz 24 doğum kontrol hapı kullanan var mı? Benim ikinci kutum ilk ay çok fazla ara kanamam oldu.2. Ay ise ara kanamalarım olmadı fakat mide şişkinliği karın ağrısı ve baş ağrısı gibi şeyler yaşıyorum bu tarz şikayeti olanlar oldumu? Olduysaşikayetleriniz nezaman geçti? Şimdiden cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Gullem

Merhaba;
Benim de kullandığım zaman ilk ay ara kanamam ya da kahverengimsi akıntılarım olmuştu.
Daha sonra ki kutularda şişkinlik hissetmiştim ve adet ağrım olmuştu. Ve göğüslerimde şişlik olmuştu.
3. kutuda bıraktım.. İlacın yan etkileri kişiye göre fark gösterdiği için doktorum başka ilaç önermişti.
Ama şikayetleriniz devam ederse doktora danışırsanız daha iyi olur.
Geçmiş olsun..


sarayli

ben de kullandım ama hiç ara kanamam ve ağrım olmadı. adet günüm geldiğinde ise ufak bir lekeden başka da kanamam olmadı. adet görmüyor gibiydim yani.


mumsy

Ben de 3 senedir kullaniyorum cok memnunum.Hatta kilo vermemde etkisi oldugunu da soyleyebilirim. Bir tek saraylinin dedigi gibi adetler bir maksimum iki gun suruyor ama kadin dogumcum normal oldugunu ve ultrasonlarda birikmis kan gozukmedigini soyluyor her gittigimde.

Onun harici kisisel tepkiler farkli ben de yasmin kullanip ara kanamalarim gogus sisligim alerjik dokuntum vs oldu diye iki ayda birakmistim. Denemekte fayda var.


egokce

ben hap kullanamyrm spiral tavsiye ederm çünkü şişkinlik yapıyo ilaç kullanmak çok zararlı bikmiyorum sevemedim şu işi bitek benmiyim böyle olannCevaplamak için Üye ol