1. yaş aşının yan etkileri

berinsum soruyor: 9

ilk kkk aşını yarın yaptırcaz ama bu aşının diğerlerine göre daha zor olduğunu söylüyorlar.diğer aşılarında ateş vb sorun yaşamadım şükür.bilgisi olanlar konuyla ilgili bişeyler yazabilir mi acil

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


heroina

olaylarda felaket tellalcılıgı yapmayı sevmem fakat bizi etkilemişti. bu asıya kadar bizde hiç sorun yasamadık bu asıda ilk gün öksürük ve beraberinde kusma 1 hafta sonrası 3,4 gün süren ateş oldu. o zaman ki dr.umuz asıyla ilgili oldugunu söyledi. belki de değildi bir hastalık geçirdi ama asıya denk geldi bilmiyorum. ama bu belirtileri gördük. bana göre yine de kötü düşünmeyin her çocugu kötü etkileyecek diye bişey yok!


gecce

bende ateş vs.. oluyor diye endişelenmiştim ne ateş, kusma, uyku hiçbirşey yapmadı bizde


CokBilmis

Bizim kızda da herhangi bir aşı herhangi bir yan etki yapmadı hiç.


EDAVOLKAN

oğlumuda  çok şükür hiç etkilemedihalesmayse

ilk kızımda biz de bir sorun yaşamamıştık kızamık aşısında ama 2. kızımda heroina nınki gibi hastalık ve 1 hafta sonra ateşli havale geçirtecek kadar yüksek ateş oldu..o sebepten şimdi çok korkuyorum 12. ay aşısından.. her çocuğun bünyesi bir olmuyor siz yine de tedbirli olun..şimdiden geçmiş olsun..


GOGO05

hiçbirşey yapmaz aksine ben daha kolay geçirmiştim


berinsum

hepinize çoookk teşekkür ederim arkadaşlar...aşımızı yaptırdık 1 hafta oldu.çok şükür bir sorun yaşamadık...hatta ilk dişini çıkarmak için aşıyı bekliyormuş....:)mutluyuznaktu

biz 2 hafta önce olduk aşılarımızı..hem sağlık ocağı hemde özel de vardı toplam da 3 aşı olduk bir günde..ama herhangi bir yan etki vs olmadı...içiniz rahat olsun.


annevebebis

1 yaş (KKK) aşısı sonrası bir arkadaşım 1 hafta boyunca kızının ateşini düşüremedi.


Cevaplamak için Üye ol