Bakıcı işe başladı

cy_76 soruyor: 7

dün 5,5 aylık oğluma bakmak için bakıcımız işe başladı, evde bir de arkadaşım duruyor bakıcıyla şimdlik. öğle arası uğradım, hiç yüzüme bakmadı diyebilirim, biraz da aç kalmış, uykusu da vardı. akşamda 5 de evde oluyorum, tüm akşam hiç yüzüme gülmedi, nerdeyse bakmadı bile. babası gelince gülücükler attı ona. zaten kimi görse gülen bir bebek, maşallah diyeyim, insan ayırmaz. ama şimdi nedir bu yaptığı, anlarmı ki o benim yokluğumu bilemedim. bugün 2. günüm, iş yerinde kamerayla bakayım dedim, yüreğim el vermedi, gözlerim doldu kapattım. bakıcımız da deneyimsiz ama görünürde tatlı dilli bir. çocuğum alışır belki ama ben nasıl alışacağım? bir de sizin çocuklarınız da aynı tepkiyi verdiler mi? teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


bayselif

çok zor iş gerçekten , alışmak bir hayli zaman alıyor.Benim annem bakıyordu ama anladığım kadarıyla sorun bakıcı değil sizde , bebekle ayrı olmanız.
6 aylıkken bıraktım bende , acıkcası ilk 1 ay benden saklasalar da oğlum sürekli ağlamıs , aksam gördüğüne cok seviniyordu.
ama size özellikle bakmıyor olabilir , böyle tanıdıklarım var , küsmüş gibi anneye bakmama , tepki duymama gibi.
Hiiç üzülmeyin ,zamanla hepiniz alısacaksınız , hele bu kadar küçükken daha kısa sürede alısıveriyorlar. Sizin alısmanız onunkinden daha uzun olacaktır.
Simdi çok küçük ama ileride aksam eve giderken ona sürprizler yapabilirsiniz , minik toplar , ışıklı sesli oyuncaklar , aktivite masaları gibi şeylerle ona gidebilirsiniz .


iflah_olmaz

bizim ilk bakıcımızın nasıl bir kadın olduğunu kamera sayesinde anladım.çocuğuma sürekli bağırıp hakaret ediyordu.oğlum her sabah ben işe giderken yerlerde sürünürdü gitme anne diye. 1 ay alışır diye bekledim bizim öyle kontrol edicek akraba dost vs.hiç kimsemizde yok. baktım olmuyo kamera taktık ve orda gördüm ki oğluma çok kötü davranıyor:-((ilgilenmiyordu ve bağırıp çağırıyordu.tabi derhal çıkartım işten.sonra başka bir bakıcı bulduk.ona baştan söyledim.evde kamera var dedim.kabul etti.allah görüyo kamera görse ne olcak dedi.

1 yıldır bizimle ve biz çok mennunuz bakıcımdan.oğlum en başından beri hiç ağlamıyor.birbirlerini çok seviyorlar.zaten artık kamerayı da kaldırdım.şimdi içim çok rahat. 


cy_76

çok teşekkürler cevaplarınız için, çok tuhaf bir durum oldu kadın işi bıraktı.yapamayacağını anlamış, benim arkadaşım benim oğlumla da çok iyi anlaşıyormuş zaten.


iflah_olmaz

bakıcı işi çok sıkıntılı ve çok zorlu bir süreç 3 yaşına kadar(hatta bence 4) ben çocukların birebir ilgiyle evde büyümesi taraftarıyım.umarım kafanıza uygun birilerini bulabilirsiniz.ama lütfen kameraya azmi önem verin...kolaylıklar dilerim.


bellroad

bakıcı ise baslar baslamaz mi bıraktınız, birlikte zaman gecirdiniz mi? benim ilk bakıcım oglum 3.5 aylıkken basladı 1 ay birlikte baktık, ara ara bıraktım cıktım 2-3 saatlıgıne boylece hem kadına alıstı hem de benim kucuk ayrılıklarıma. ise basladıgım ilk gun nerdeyse tum gun kameradan izledim, o da ayrı bir stres unsuru. hep gozlerim doldu, icim tastı, birsey olcak mi endisesi ile gun bitmedi. eve geldim, bakmıyor yuzume, sevmeye calıstıgımda aglıyor, resmen tepki veriyor. cok uzuldum cok agladım, hatta o aksam yanıma aldım birlikte yatalım diye (oyle de kaldı). bu arada ilk gun o uyanmadan cıkmıstım, ama sonraki gunler daha erken kalkmaya basladı, benim cıktıgımı anlar gibiydi. sabahları 1 saat oynadık opustuk koklastık, abla geldi anne ise gidecek diye ayrıldım hep. sonra tepkileri normale dondu, 6: ayından beri her eve geldiğimde ustume atlar oper sarılır, uzun uzun emer. alısacaktır, alısacaksınız, uzulmeyın.


cerenkrm

Merhaba,

Ben de kızım 6 aylıkken işe başladım. Herhangi bir sorun yoktu. Giderken ağlamıyor, gelince normal davranıyordu. Ama şimdi 23 aylık ve herşeyin farkına varmaya başladı. Şu an giderken bizi cogunlukla görmezden geliyor. Zorlarsan bye bye diyor öpücük gönderiyor el sallıyor. Geldiğimizde de aynı durum. Görmezden geliniyoruz. Bazen de tutturuyor yanında oturayım istiyor ayrılmak istemiyor. Keza ben de aynı şekilde. Bunlar bence normal bir davranış şekli o nedenle çok fazla takılıp "kızım bana küstü" diye üzmüyorum kendimi. Onunla ne kadar güzel ve kaliteli zaman geçirebileğimi düşünüyorum. Oyunlar oynuyoruz yemek yiyoruz televizyonda sevdiği çizgi filmi beraber el ele izliyoruz ve büyük bir keyifle aksamları da beraber yatıyoruz. İyi mi kötü bilmiyorum ama bende o da hayatından memnun görünüyor. Bu da yeterli bir sebep bence...

Sevgiler
Ceren


cy_76

cevaplar için çok teşekkürler. bakıcım o gün öğlen mesaj yoluyla işi bıraktı. yapamayacağını anlamış, 1.5 günlük  macera aradı sanırım kendisine.
ertesi gün oğlum ateşler içinde kaldı zaten, 3 gün kanlı ishal salmonella virüsünden hastanede kaldık, çok şükür şimdi iyi, annem yanında şimdilik.Cevaplamak için Üye ol