Sabah 5buçuk - 6da kalkan 9,5 aylık kızımın günlük beslenme saatlerini nasıl planlayabilirim?

yeldai2r soruyor: 5

Selam,

Son bir haftadır kızım sabah 5-5,5 veya 6 dedi mi ayakta! Önceden 7de uyanır, 10da uyur uyandığında da öğle yemeği saatine dek gelirdi. Şimdi böyle olunca 8,5 en geç 9da uykusu gelecek ve 10-10,5ta uyanacak. 8gibi de kahvaltısını vermiş olacağımdan öğle yemeği saati de en geç 11de verilmek zorunda olacak. -11 öğlen değil, sabah saati halen :(-  bu durumda da tüm öğün saatleri kaymış oluyor. 3 saatte bir acıkır bizimki. ben, meme de emiyor.
bi de gece uykusu için de arayı açmış oluyoruz böyle olunca. yani 8de yatar, 7de kalkardı, iyiydi. ama 5-6da kalkıp akşam 8'de yatırmak çocuk için biraz yorucu. çok erken yatırma konusunda da net değilim yaz günlerinde. Tracy abla da 6da kalkan çocuk akşam en geç 6,5ta yatmalı deyince daha bi allak bullak oluyorum. kendisinin her dediğine ikna değilim ama uyku saatleri konusunda kadın haklı çıkıyor çoklukla. yani mesela gündüz uykuları 3saat olur toplamda diyor. cidden öyle oluyor bizimki de. özetle, kafam karıştı. ne önerirsiniz?


Teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ozalp07

kahvaltı sonrası ara öğünü meyve olabilir. yaz günü seçenek çok. karuz kavun meyveler. salatalık, haşlanmış mısır veriyorum bazen. hatta sütlü tatlılar olabilir. oğlumda aynı şkeilde erken uyanır. öğlen yemeğini uykudan kalkınca veriyorum ben. bu ara öğünden 1,5 2 ssat sonra öğlen yemeğini verebilirsiniz mesela. bide emiyormuş emerse daha ne olsun:)


GOGO05

benim oğlumda öyle kalkıyor sabah 7 kahvaltı 10 gibi meyve sonra uysun kalkınca 12-1 gibi çorba saat 4 gibi yoğurt akşam 7 gibide muhallebi verseniz düzene girmiş olur mu acaba bizim düzen hep bu yönde oldu


yeldai2r

@gogo05 güzel bir düzeniniz var. normalde ben 9 kahvaltı, 13 öğle yemeği, 16-17 arası memyve ve 19 çorba 20:00 yat şeklindeydi. yoğurt yemediği için bir öğün daha dahil olursa ne veririm bilemiyorum.


GOGO05

yoğurt yerine muhallebi verin taze meyvelerle tatlandırabilirsiniz ayran verin


Sanemm

Eğer emziriyorsanız 6 gibi kalktığında emzirip tekrar yatağına koyun, oynayarak uyur ve saat 10 gibi kaldırırsınız. Kahvaltısını da 10 gibi yapar. Yani aslında ilk öğünü güzelce emilmiş anne sütü, saat 10' da kalktığında da kahvaltı yapar.Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Uykuya dalma problemi 11

Memede uyumak 4

eysanada_2901
Son: ayazlali,

2ay 10 gunluk bebek 12

berilimmmm
Son: Berilimmmm,

Tuvalet eğitimi 5

s_gur_s 2Y
Son: dilrubaa,