Ankara çankaya ilçesinde özel okul,kolej tavsiyesi

hodjakalkmaz soruyor: 7

Cocuklarim icin çok uçuk fiyatlar işten anne baba memur maaşlarimizla egitimlerini devam ettirebilecegimiz, Atatürk ilke Atatürk inkilaplarina bagli egitim veren, sevecen iyi egitimcilerin oldugu bir okul aramaktayiz.hamileligim nedeniyle okul okul dolasma imkanım yok.gezenlerden goresenlerden deneyimleyenlerden edindigim bilgiler çok isime yarayacak.ozellikle  ari,evrensel,tema kolejleri,sinav final okullari,maya oran koleji,oya akin ,kampus koleji,ve balgat ugur koleji listemizdeki okullar.yorumlarızi bekliyorum 

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


hodjakalkmaz

arıdan ücret nedeniyle vazgeçtik..maya sınıflar kalabalık ve küçük..oya akında aynı şekilde,çocuklar tıkıştırılmış,görüştüğüm velilerden çok olumsuz şeyler duydum,öğretmenlerden ve verilen eğitimden memnun olan yok..kampüsle tema da pek içime sinmedi..yani okul arayışımız devam ediyor


patriapotesta

Biz de aynı şekilde arayıştayız.

Görüştüğüm okullar: Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Koleji, Bilfen Çayyolu, Nesibe Aydın Koleji, Beştepe Koleji, Bahçeşehir Koleji 50. Yıl Kampüsü

Ayrıca ODTÜ Geliştirme Vakfı Koleji ve Tevfik Fkret'in kuralarına kaydolduk, ODTÜ kurada çıkmadı ama çıksa da 5 yaş anaokulu için altmış bin liraya varan ücreti nedeniyle tercih etmezdim, o ayrı mesele. Tevfik Fikret'in kurası da bu hafta sonu çekilecek, bakalım. Ama her halükarda İngiizce eğitim veren okullar bana daha mantıklı geliyor.

Bilfen Çayyolu: Son derece kurumsal, ne vaad ettiğinin bilincinde bir kurum imajı çizdi. Akademik başarısına ilişkin çokça yorum aldım, vaatlerinin arkasında duran bir okul olduğunu sayısız veli ve öğrenciden duydum, dinledim. Ancak ilkokul için talep ettikleri ücretler bize lüzumsuz geldiği için burayı şimdilik eledik. Ama ortaokul ya da lisede çocuk daha rekabetçi bir döneme başladığında düşünülebilir.

Nesibe Aydın: Öncelikle git git bitmeyen yolu ve şehirde hava 10 dereceye yakınken, orada lapa lapa kar yağıyor olması, çocuğunuz anaokulu çağındaysa önemli oluyor. Kampüs yaşamı çok cazip görünse de bu okulda çok ciddi bir hijyen sorunu olduğunu net şekilde gördük. Hijyen eksikliği en çok yemekhane ve tuvaletlerde ilgimizi çekti. Detaya girmek istemiyorum ama o görüntüleri göz ardı etmek zor. O nedenle eledik.

Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı: Huzurlu, sakin, iddiasız bir ortamı var. Buranın dezavantajı, kendi çocuğunuzu okuturken bir yandan da bir üniversite mensubunun çocuğunu kısmen kompanse etmek zorunda bırakılmanız. Zira onlar sizin ödediğinizin yarısını ödüyor. Bu rahatsız edici. ODTÜ'de de aynı sorun var, son derece rahatsız edici bir uygulama. Okulun gerçek ederi 20 bin mi 40 bin mi diye atıp tutmaya başlıyorsunuz.

Beştepe Koleji: Pazarlama yönleri çok kuvvetli. Okul fazla butik, henüz doğru dürüst mezunu yok, o nedenle seviyesi henüz belli değil bence. Bu okuldan uzaklaşma nedenimiz de servis konusu oldu. Herhangi bir firma ile anlaşmaları yok. Bölgelere göre, bireysel servis aracı sahipleri ile bireysel anlaşmalar yapıp çocukları taşıtıyorlar. Servis içi hostesleri de yine piyasadan bireysel sözleşmelerle buluyorlarmış. Bu sistem son derece sakıncalı geldi bize. Bir de diğer özel okullarda  servis sistemi nasıl bimiyorum ama burada servisler tüm yaş öğrenciler için karışıkmış. Yani 5 yaş anaokulu çocuğu ile lise öğrencisi aynı serviste olabiliyormuş. Evimiz okula epey mesafede, oğlumun mutlaka servis kullanması gerekecekti, o nedenle, buradan da vazgeçtik. 

Şu anda elimizde kalan Bahçeşehir 50. Yıl Kampüsü. Ama Bahçeşehir'in başka şubeleri için epey olumsuz yorumlar var, o nedenle bu kampüs için biraz daha araştırıp veli görüşü toplayabilmek için acele etmeyip biraz daha araştırma kararı aldık. 

Bu vesile ile, Bahçeşehir 50. Yıl Kampüsü ilkokul bölümü velileri varsa, yorumlarını almak çok makbule geçer.

teşekkür ediyoruz. 


Ece1234

Bahçeşehirin 3 ununde koordinatoru ayni. Sistemi odevi veli profili herseyi ayni. 50.yildan sikayet duymamanizin sebebi yeni oldugundandir zira sikayet olmayan okul yok.Bahçesehir kotunun iyisi ingilizcesi bayagi iyi. Bunun disinda sistemli bir okul. Ama her okulda oldugu gibi burada mujemmelik beklemeyin. Biz nesibe yildizlar, cayyolu final bilnet cayyolu ve yasamkent ugur arasindan bahcesehir incek i tercih ettik. Üstelik hepsinde de cok cüzzi bir fiyat odeyecekken.


Ece1234

Bestepe ise koca bir balon. Görüştükten sonra sinavina bile sokmadim çocugumu. Lgs basarilarini sordugumda bizim hicbir ogrencimiz aman devlet okulunami gidecegiz deyip sinava girmediler gibi kulliyen yalan olan bir cevapla sorumu geçiştirdiler


ygzesrmmt

Merhabalar,Ankara çankaya balgat cevresinde kolej arastirmasi icerisindeyim balgat uğur okullari,Cankaya buyuk kolej,bilisim yüzüncüyıl ,oya akin,jale tezer , pursaklar yükselen (en son aklimda olan )düşündüğümüz ama hala kafamda sorular var.bu kolejlere gönderen fikri olan veliler varsa bilgilendirirse cok sevinirim.oglumun gittigi okulun anaokulundan baslatip  degistirmeden devam etsin istiyorum.


muacir

Beştepeye kendi


gul_0027

Herkese Merhaba, geçmiş yazılarınızı okudum nereleri tercih ettiniz acaba merak ettim? Ben de bu yıl 3 yaş oğlum için okul arayışı içerisindeyim.Ankaranın yabancısı olduğum için buradaki özel okullar hakkında pek bilgim yok.akademik eğitim ve dil eğitimi konusunda iyi olan disiplinli bir okul olsun istiyorum. anaokuldan başlatıp ilkokuluda aynı yerde devam etsin düşüncesindeyim.bu konuda Ankaranın en iyi okulu hangisidir acaba?Deneyimlerinizi yazarsanız çok sevinirim.Cevaplamak için Üye ol