boy- kilo :(

ozgenh soruyor: 6

oğlum 3,5 yasında olmasına rağmen kilo ve boy olarak yaşıtlarından minik duruyor...dr.muz %25 lerde seyrediyor,ama doğdugundan beri öyleydi endişelenek bir durum yok, minyon bir çocuk diyor ...ama anneyiz işte takılıyoruz haliyle acaba bir sorun var mı diye :)) çok ta iştahsız, bir çocuk...bi lokma yesin diye taklalar atıyorum nerdeyse...sanki, ben besleyemiyormusum da o yüzden böle bir durum varmış gibi hissediyorum..benzer durumda olan var mı? iştahsızlığa çare bulabildiniz mi???

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


ozgenh

denemedim...vitamin şurup muydu, mama takviyesi mi ?


nurcan_eymen_efe

http://www.nurturia.com.tr/groups/9a521d81-20dd-435c-8dfd-9f7000cf85d1/1/istahsiz-cocugu-olan-anneler-grubu iştahsız çocuğu olan anneler,sorunlarımızı,çözümlerimizi,yedirdiklerimizi,nasıl yemek yedirdiğimizi vs. gibi konuları bu grupta konuşalım,paylaşalım.birbirimize destek olalım.


nurcan_kaya

çocugunuz çikolata ve abur cubur seviyor mublue35

2 yıl önce açılan bu konu şuan benimde başımda.oğlum 3 yaşında ve 13,5 kilo 97 cm.
sizin oğlunuz şu an nasıl ne durumda.bi ilaç bi çare buldunuzmu.normalmiymiş bizim çocuklar çok merak ettim.ne olur bi cvp yazın.


kubra_maya

Banada yazın ne olur kahrımdan olucem....


annevebebisi

Benim oglum dogdugunda kilosu %2'de idi ve hic bir zaman %9'un uzerine cikmadi. 5 yasinda, en sin gecenlerde okulunda saglik kontrolunden gecti, 109 cm'e 16.5 kilo ve "normal" kilo sInIrI icinde olduguna dair kagit gonderdiler eve. Yine %2'lik bolumde kilosu.

Cevremde degisik milletlerden cok cocuk var, inanin sadece ve sadece biz Turkler'in cocuklari sisman.. Bazen Turkiye'de, koyde ya da kasabada yetisen bazi cocuklara bakiyorum, yuzlerinde kan var, gurbuzler ve cok saglikli gorunuyorlar. Ancak sehirdeki cocuklara bakiyorum, kilolular ve himbil gorunuyorlar. Sehirde yasayan bir insan olarak, cocuklarimin %50'lik dilimi gecmelerini istemem.

%25'lik dilimde, saglikli bir cocugunuz var, masallah..
Cevaplamak için Üye ol