Bakici kriteri

dilrubaa soruyor: 7

Arkadaslar tecrubeli annelerden yardim istiyorum, bakicinin fazla kilolu olmasi sorun yaratir mi? Bu takilmam gereken bir kriter mi sizce

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


amasmid

kişiden kişiye göre değişebilir, ben de kiloluyum, her türlü koşarım peşinden kızımın. ayrıca  kızıma abur cubur yedirmem, yemeklerini yaparken çok fazla şeker ve tuz kullanmaktan kaçınırım damak tadı alışmasın diye. doktorumuzun tavsiyesini uyguluyorum, ama belki de biraz da benim gibi olmasın diye yapıyorum kim bilir:)

Keza kayınvalidem de 1. derece obez,  ki o hem karakter olarak evhamlı hem de birinci torunundan da idmanlı olduğundan herhalde, hepimizden iyi koşar kızımın peşinden.

Çünkü çocuk yetiştirme anlayışımıza göre çocuğa yasak koymak zorla bir koltuğa oturtmak/odaya tıkmak yerine aramızdaki güvenli bir mesafeyi koruyarak her şeyere koşmasına, her şeyi yapmasına/tanımasına/keşfetmesine izin vermek lazım diye düşünüyoruz. Bu nedenle de hareket etmekten erinmiyoruz. Dolayısıyla bence önemli olan çocuk yetiştirme tarzı. eğer tarzınız uyuşuyorsa ve -tabii halihazırda sağlık sorunu yoksa- bir sakınca göremiyorum.maviboncukk

Ağır hareket edeceğini düşünüyorum. Evde sürekli yemek yiyen birini istemezdim şahsen, tabi kilolu olmasının hastalık gibi başka bir sebebi yok ise..


babel

Brnim tlfda işte aradığım bakıcı dediğim hanım, görüşmeye gelince evimizin merdivenlerini çıkıp içeri girerken o kadar zzrlqndı ki bakıcı sayfasını kapatmama neden oldu. Oğlum çok hareketli sürekli peşinden koşmak lazım vs dedim anlattım tlfda ve tabii ki yaparım dedi ama çocuk bi yerden düşse koşup yardıma gidene kadar yara iyileşir!

Çocuğun yaşı ve hareketine göre olabilir ama ufak çocuklara bakmaya nasıl cesaret ederler bilmem. Ben emanet edemem. Çocuğunuzun yaşına göre karar verin. Haa dediğim 130 kglık bir hanım için. Yoksa obez değil de sadece şişman ise iş değişir.


moms

acikcasi kilo ve yas benim icin ilk sirada kriterlerden. iki erkek cocugun pesinden kilolu ve 40yas ustu bayan isterse 30 gostersin kosamiyor. yenidogan olsa belki olur kucaginda tutar ama hareketli cocugu kaldir indir yika parka cikar evde pesinde kostur bebek arabasini tasi yatagina carsaf ser (kardesimin obez degil ama kilolu bakicisi seremedi nefesi kesildi) vs gibi ceviklik isteyen isleri kilolu bayan yapamaz.


kitara

bence kilolu olmak sorun yaratıyor. arkadaşımın bakıcısının biraz kilosu var. ve kadın yoruluyor. hatta tembelleşmiş , ve oğlan da çok hareketli. 4 saat bakıyor. daha uzun süre bakamam demiş. arkadaşım öğretmen olduğu için zaten 12.30 da evde oluyor. ama daha genç ve zayıf bir bayan olsaydı bu kadar yorulmazdı diye düşünüyorum. 


benim bakıcım 52 yaşında 62 kg civarı. o kadar hareketli enerjik bir kadın ki.  her gün 4 kat inip çıkıyor kızımla beraber hem de 2-3 kez. ben diyorum ki; genç kız gibisiniz seke seke gidiyorsunuz  :)) inanın ben tıkanıyorum kızımı kucağıma alınca. 


iflah_olmaz

bizimde ilk bakıcımız oldukça kilolu 50 yaşında bir kadındı.çok sıkıntısını çektik.nefes nefese kalırdı.eğer seçeneğiniz varsa tercih etmeyin derim.ama yoksa yapcak bişey yok.dahlia

istediğiniz kriterlere uyuyorsa bakıcınız,kilonun sorun olmıycağını düşünüyorsanız tabi sorun olmaz.ama çocuğunuzla ilgilenmekte sorun olurmu acaba?bide sizin sözünüzden çıkmaması,nederseniz onu yapmasıda önemli.
Cevaplamak için Üye ol