İlk olarak hangi tür boya kalemi ?

adesrun soruyor: 6

merhaba 16Aylık oğlum için boya kalemi almayı düşünüyorum.adım adım dergisine üyeyim.9. ayında stabilo diye bir kalem göndermişler.Okadar kolay yazabilen bir kalem ki bıktım dokunduğu yeri boyamasından.şimdi iki sorum olacak :) 1.bu aşamada ilk almam gereken boya kalemi hangi tür( mum ,kuru,keçeli...) 2.dokunduğu heryeri yazmaması için hangi markayı tercih etmeliyim. şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


BanuCan

ben de cairoca'nın mum boyalarından aldım, gıda boyası benzeri bir madde ile yapıldığı için ağzına götürse bile çok tehlikeli değil, hem de silinince hemen çıkıyor :) Bir de şu aquadoodle almayı düşünüyorum çok akıllıca görünüyor :)


tulay_defne

Onun için de benim için de en sağlıklı kuru boya oldu duvarları henüz keşfetmedi ama sandalye ve tv konsolunu boyadı silinince çok rahat çıktı markaya takılmadım ben şu an hatırlamıyorum ama faber yada pasteldi. Ağzına götürmüyor o nedenle rahatım.


pegy

carioca kesinlikle derim. ben 16 aylıkken carioca baby jumbo keçelisini aldım altılı gıda boyası heryerden çıkıyor yıkanınca sulu boya gibi vücuttan gidiyor.şimdi 18 aylık oğlum carioca 12li keçelisini aldım superwashable çok memnunum. Kalemlerin uçları sivri ve uzun değil.


adesrun

cevap veren bütün arkadaşlara teşekkür ederim kararımı vermeme yardımcı oldunuz 3 farklı boya kalemi almaya karar verdim

 


tugbat

Cariocayi ben de kullandim ve memnun kalmadim. Superwashable olani aldim ve cok zor cikiyor lekeleri. Ayrica her yere bulasiyor. Crayola kesinlikle cok daha iyi.

Elleri Cariocada les gibi boyaniyor. Crayola da boyle bir sorun yasamadim.

Karsilastirdigimda Crayola bariz cok cok daha iyi.

Carioca superwashable kecelisini almistim.


tugbat

Locopoco'da boya kalemlerinde indirimler baslamis:
http://www.locopoco.com/kategori/kampanya-2.aspx?utm_source=ebulten&utm_medium=ebulten&utm_campaign=aralik-1-hafta
Bahsettigim Crayola Prenses Silinebilir Kalem Ve Silgili Resim Seti urun de burada var.
Erkekler icin Crayola Cars Tekrar Boyanabilir Kalem ve Silgili Resim Seti tercih edilebilir.
Cevaplamak için Üye ol