Bebekler ve Çocuklardan korkuyor

emelnamruk soruyor: 5

Oğlum 3 yaşında.Kendinden küçük çocuklardan ve bebeklerden çok korkuyor.Delirmişcesine ağlayıp titriyor.Ne yapabilirim ?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


demir_deniz

http://www.nurturia.com.tr/questions/b2b8c6f6-2e6a-4248-90ba-9dfd00014dd0/1/bebek-ve-cocuklardan-korkma
Yukarıdaki linkte bu konu görüşülmüş.

Malesef benimde sorunum aynı. Oğlum kendinden küçük bebeklerden korkuyor ama 3 yaş üzeri çocuklarla gayet iyi anlaşıyor. Bebekleri olan arkadaşlarla toplantılarım kabus gibi,Demir bütün gün bacaklarımın arasından çıkmıyor,çığlık atıp koşturduklarında ise canı yanmış gibi katıla katıla ağlıyor. Diğer çocuklar oturup birbirleriyle oynarken,birbirlerine oyuncak alıp verirken Demir'in onlarla oynayıp sosyalleşememesi beni çok üzüyor.

Aynı sorunu yaşayıp bunu aşabilmiş (kısmen de olsa) arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.Bu korkuyla baş etmesinde oğluşuma nasıl yardım edebilirim, bu durum karşısında nasıl davranmam doğru olur?
Şimdiden teşekkürler.


SDB

hahhhh burayı gördüğüm çok iyi oldu, benim oğlum da 1 yaşıan yaklaşıor aynı dert bizde de var.. ne yapmalı ???


demir_deniz

Huhuuu yok mu kimse? :))
Yaa istiyorum ki birisi çıkıp "bizimki de böyleydi küçükken, şimdi 4-5 yaşında,bu sorunu aştık,artık bir problemimiz yok" falan desin,inanın ancak o zaman derin bir nefes alıcam :(


kucukadam

Çok uzun zaman olmuş ancak aynı sıkıntıyı bizde yaşıyoruz. . Tecrubenize ihtiyacım var. . Birde aglayinca kusuyor. . Bu dönemi nasıl atlatacağiz??


GULONEN

benim oğlumda da vardı aynı sorun parklara dahi gitmek istemezdi 3 yasında kreşe verdim az da olsa aştı şimdi 9 yaşında bu sorundan eser kalmadı. Tek söyleyebilecegim zorlamayın illa git oyna diyerek ittirmeyin gerekirse sizde yanında oturun birlikte oynamaya çalışın ama oda olmuyorsa bırakın nasıl istiyorsa öyle davransın. bebekler ağladığında oğlumda ağlardı kucagıma alıp sımsıkı sarılıp açıklama yapardım öyle böyle geçti gitti o günler :)Cevaplamak için Üye ol