Başlangıç için, klozet adaptörü mü, lazımlık mı?

Aysegul_Yagmur_Irmak soruyor: 4

Arkadaşlar, 15,5 aylık oğlum için artık yavaş yavaş denemeler yapmak istiyorum. Çok şey hayal etmiyorum ama umudum var. Çünkü kakası çok düzenli, neredeyse her ana öğünden sonra yapıyor. Başlangıçta klozet adaptörü mü yoksa lazımlık mı gerekli oluyor? Yoksa ikisini de alayım mı?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


Aysegul_Yagmur_Irmak

Aaaa çok iyi fikir gerçekten. Ben de böyle yapayım o zaman. :)

Kesinlikle haklısın, adaptörde çek sifonu, tamamdır. :))


zskk

merhaba,kızıma tam 4 gündür bez brıaktırdık pedagogla görüştüğümüzde bize artık abla olduğunu ve artık buraya yapması gerektiğini anlatmamızı istedi birde sihirli bir kelime verdi "korkma" bu kelime yeni olan herşeye başlarken ve uygularken yasak kelime.çocuklar sonunda olumsuzluk eki olan (-ma,-me) kelimelerin sadece ilk hecesini alırlarmış (yapma=yap, korkma=kork gibi) o yüzden korkma derseniz çocuk orda korkulacak bir şey old. düşünürmüş. p.tesi öğlende başladık ilk 1,5 gün garanti altına yapıcak dedi öyle de oldu bacaklarında süzüldükçe o rahatsız oldu 2.gün öğlende başladı koşmaya wc ye. birde biz direk klozet adaptörüyle başladık hiç lazımlık önermedi dr. zaten beni hep wc de görüyodu yaparken oraya adapte olması çok zor olmadı ona önceden klozet adaptörü almıştım ve bezi çıkarmadan 1 hafta önce "ben kızıma  köpekli klozet alıcam oraya yapıcak benim kızım" şeklinde ön hazırlık yaptım sonrada günü gelince çıkarttım adaptörü orata değişik geldi ve çok sevindi sonra oraya oturmaya başladı ilk gece bezledim havalar serin old. için korktum ilk gece kuru kalktık 2. gece akşam yatmadan 400 ml süt ve 150 ml çay içmişti mecbur bezledim gece bayağı bir yapmış ama sabah kalkınca hemen çiş dedi koşa koşa gittik  bayağı bi yaptı gene. tabi ben onu uyuduktan sonra bezledim çünkü o hiç istemedi bezlenmeyi o kalkıncada çaktırmadan hadi külodumuzu indirelim deyip çıkarttım bezi. şu ana kdara harika gidiyoruz darısı tüm bezli bebeklerin başına :)   kolay gelsin diyorum size


banuefe

Merhaba Aysegul yagmur Irmak,
Soru cok eski aslinda ama yine de bir sorayim dedim.
Beaba lazimliktan memnun kaldiniz mi? Ic haznesi cikartilip kolayca yikanabiliyor mu?
Sevgiler


_yasemen_

bende bişi sormak istiyorum ayşegül:) 15aylıkken oğluma tuvalet alışkanlığı için lazımlık ve tuvalet adaptörü aldım 2aydırda tamemen bezsiz fakat söylemiyor çişini kakasını sizinki ne zmn tam olarak öğrendi çişi kakayı merak ettim..??
Cevaplamak için Üye ol