Bakıcının annecim annem kelimelerini kullanması

araf_01 soruyor: 1

Bir ay sonra işe başlayacağım diye bakıcımızı şimdiden yanımıza aldık. Alışma süresi olsun diye..Arkadaşların tavsiyesi ile bir bayanla tanıştık ve uygun bulduk 4gündür bize geliyor..Bayan 45 yaşında 15 yıllık evli ve çocukları olmamış daha önce iş amaçlı bir bebeğe bakmamış ama yiğenlerinin bakımında hep yardımcı olmuş..Gözlemlediğim kadarıyla acemilik çekmiyor mama ydirme alt değiştirme v.b konularda, oğlumda alıştı benim de içime sindi diyebilirim..

Gelelim konumuza bugün ben mutfaktayım oğlumla bayan salondalar oğlumu ' annecim annem oğlum' tarzında kelimeler kullanarak seviyor benim yanımda oğlum diyor sadece..Ben duydum üzüldüm keşke oda anneliği tatsaydı diye düşündüm içimden..Eşim gelince ona da söyledim üzüldüğümü anlattım o pek hoş bulmadı yaklaşımını uyar öyle konuşmasın dedi sonra gülerek bak alışır annem falan der sonra da alıp oğlumu kaçmasın dedi..Benim aklıma takıldı mı takıldı eşim şaka olarak söyledi ama içime kurt düştü..Hani olmaz ya neler duyuyoruz neler görüyoruz diye..

Yani size sorum bakıcının bu tarz yaklaşımı sorun mu uyarılmalı mı (eşim olmasa uyarmak aklıma gelmezdi) birde sizin görüşlerinizi almak istedim yoksa bu sorun olacak birşey değilmi?

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


nurus

ister anne desin,ister teyze,ister adıyla hitab etsin..


eğer ki aralarındaki dialog güzelse illa ki bağlanacak bebeğiniz bu bayana..çok uzun soluklu kalacaksa da yanınızda ileride kopması birazcık travmatik olabilir.

duygu karmaşasını o yaşamaz bayan anne derken bebeğinize..o ayrımı yapar bence..
Cevaplamak için Üye ol