Kahvalti

gizemmm soruyor: 10

Arkadaslar kahvaltiyi boyle tek tek vermeye bulamactan vazgecip ne zman vermeye basladiniz??????

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


revve

15 -16 ay civarı tek tek yedirdim. Hiç sorun çıkmadann geçiş yapmıştık.Bu arada sadece kahvaltıyı bulamaç veriyordum diğer yemeklerini normal çatalla ezerek tek tek yiyordu.


ozgu_naz

denedim ama yumurtayı yemiyor diliyle hop dışarı. birkaç ay sonra yeniden deniycem


Tosuncuk

Bende hiç bulamaç yapmadım.Tek tek yedirdim hep.


CokBilmis

Bu soruyu 4,5 yaşındaki kızınız için mi, 11 aylık oğlunuz için mi soruyorsunuz? :)


gizemmm

Cokbilmis gece gece guldurdun beni tabiki 11aylik icin soruyoruum bende tek tek verdim ama kus gibi yiyo o zamn doymak degil tadimlik oluyo o yuzden bulamaca dondum tek tekin miktarini nasil artircam bilmiyorumgizemmm

Jujube yumurtanin beyazi icin erken degilmi??? 2yas sonrasi veriliyo allerji riskine karsi


CokBilmis

O zaman ben de sana: Senin kız ne zaman tek tek yemeye başladı diye sorsam?

Benimki hala hafta içi karışım, haftasonu tek tek besleniyor. Tek tek yediği zaman kuş gibi kahvaltı ediyor ve hiççç içime sinmiyor.


CokBilmis

Gerçi ben durumdan hiç de şikayetçi değilim:

http://sormabulmadunyasi.blogspot.com/2011/07/bebek-kahvalts-nasl-olmal.htmlmugmela

benimkiler de kahvalti sevmiyor.yumurta ve peynir yemiyorlar. yogurt icine avokado muz karistiriyoruz. diger gun yulaf ezmesi sut vs. balla tereyagli ekmek. zeytin. domates en cok yedikleri . fistik ezmesi de veriyoruz arada. bulamac vermiyorum 1 yasindan beri.diger oguneri nasil olsa yiyorlar dert etmiyorum. yumurta beyazina 1 yasinda gecmistik ama kismet degilmis :)


CokBilmis

Benim kız baştan tek tek yemeye alışmıştı. AMa hareket edebilmeye başladıkça oynmak istedi ve kahvaltı ile zaman kaybetmek (!) istememeye başladı.

Ayrıca sanırım tercih meselesi: Kimisi kahvaltıyı az etmesi önemli değil diğer öğünleri fazla yiyor nasılsa der. Kimisi de benim gibi kahvaltı en ağır öğün olmalıdır, akşam da yemezse yemesin der.Cevaplamak için Üye ol