OĞLUM SALLANMADAN UYUMUYORR

annegkc soruyor: 10

bebeğim 5aylık doğduğundan beri sallayarak uyutuyorum ve asla sallanmadan uyumuyor çok uykusu olsa dahi sizce bu durum geçicimi  aynı dertten muzdarip olan anneler varsa ban yazsın???

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


kelebek

Benim 5 aylık kızım da aynen bahsettiğiniz gibi, kendi kendine uyuyan bebek duyunca şok oluyorum imkansız gibi geliyor. üzülmeyin ne yapalım alıştırdık bir kere:)


mashiara

bizde hala sallanarak uyuyoruz. ama kendi keyfi öyle istiyor... yoksa kendi kendine isterse öyle güzel uyuyor ki..  hatta gece uykusuna kendi kendine uyuduysa gece daha uzun süre uyanmadan uyuyor. (en fazla 3.5 saat :D, bizim uyku periyodlarımız hala 1 saat çünki)  geçen hafta artık yeter kendi yatağında kendi kendine uyumayı öğrensin diye uğraştık ama tek sonuç daha yüksek sesle ağlamayı öğrenmek oldu.. ilk gün facia bir kriz geçirdik. ikinci gün şaşırtıcı şekilde mutlu mutlu oynadı ve uyudu, 3. ve 4. günde öyle ama 5 gün sil baştan başa döndük. bendede artık sabır kalmadı ve bu deneme için erken oldğunu düşünüp vazgeçtim. 


 geceler bizim için hala çok zor.


annegkc

KEREMİN annesine(mashiara):  off!!!!senin durumnda fenaymış kurtuluş  yok demkki sallamakta... Peki bizmi sallamaya alıştırdık yoksa bebekler ölemi doğuyor:)doğduğu zamnda uyumuyordu kendi kendine,bende müdahale ettim şimdi 5aylık olucaz fulltime devam sallama nöbetlerine kollarımda kas oluştu inan:)eminim benim oğlumda yatağında kendi kendine uyuması için bıraksam kıyameti koparır ben göze alamam sen iyi almışsın ama erken pes etmişsin :)ana yüreği dayanamıyor işte ...bİrde ilk bebek olunca daha çok şımartılıyorlar bence benim ilk bebeğim... şuda var etrafın saçma sapan baskısı=ayy neden alıştırdın sallamaya?(ben alıştırmadım kendi öle doğdu:) bırak kendi kendine uyusun?Ağlasın ciğerleri açılır(benimkinn ağlaması ciğerlerini yırtar valla:) ister istemez ben otoritemi daha  bebekken sağlayamıyorum tamam ben böle bi anneyim yenildim o nederse onu yapmaya hazırım diye düşüncelere kapılıyorum...Umarım en tezinden sürekli emmeyen ve sallanmadan uyuyan bebeklere sahip oluruz :)))))


annegkc

Adaşım gökçe'nin annesine:)ne güzel özetlemişsiniz yapcak bişey yok ne sölersek ne konuşursak konuşalım onlar bize istediklerini yaptırıyorlar....


annegkc

efe kılınç neredeyse 2yasında hala uykusu konusunda direnmeye devam ediyorsa ben bu çocuklardan korkarım:))no stres no panik relaks baby :)))fadis

Ben de kucağımda sallayarak uyutuyorum. Bebeklerimize biz alıştırıyoruz bu kesin. Pek çok arkadaşım çocukları doğduğundan beri yataklarına bırakıyor ve bebek uykuya dalıyor. Aslında ilk altı ay süt içtiğinde ve uykusu geldiğinde kendiliğinden uykuya dalıyordu. Ne zaman dişleri çıkmaya başladı ve diş problemi yaşamaya başladık, hafiften kucakta sallama ritüeli oluştu ve şimdi bundan vazgeçmiyor, seviyor yumurcak. Uyku zamanı aldım mı kucağıma benimle birlikte ninnisini mırıldanır uyur. Uyku ile ilgili bir kaç kitap aldım hepsi farklı bir şey söylüyor, uygun bulduğum bir yöntemi artık denemek istiyorum, oğluş bir yaşında artık kendisi uykuya dalabilmeli.


erimonat

 biz de 4 ay sallayarak uyuttuk şimdi ninni açıyoruz emzik veriyorum kendisi döne döne uyuyor o da gerilmiyor bizde


fadis

Ne güzel, başarmışsınız erimonat, darısı benim başıma.nilayfull

Beni kızım şu an 1,5 aylık. Ya sallayarak uyuyor ya da ya da göğsümde uyuyor. Ama çoğu zaman yatağına yatırır yatırmaz çığlıklara başlıyor... Ancaaa çok derin bir uykuya dalacak da öyle yatağına geçicek hanımefendi:)


ABIDE

Benim kızımda 1 yaşına kadar gögsüm de  emerek uyudu.Yaşın dan sonra emmeyi bıraktığı için uyutmakta zorluk çektik ancak ayakta sallayarak tan uyutabiliyoruz.Cevaplamak için Üye ol