10 aylık bebeğime yemek yedirmek istiyorum ama az yiyor. Nasıl ev yemeklerine alıştırabilirim lütfen yardım

_cereninannesi_ soruyor: 4

Bebeğim 10 aylık oldu. Hep çorba verdim pütürlü yiyor ama yemek olarak artık sizin evinizde yediğiniz yemeklerden verin yazıyor her yerde. mesela bugün haşlanmış tavuk, pirinç pilavı, haşlanmış sebzeleri çatalla ezdim verdim. Ama tabii öğürdü biraz kustu. Sonra akşam biraz çorbayla birlikte yedirdim. Ama çorbayı da az yedi sebze tavuk pilav karışımını da. Offf böyle az yerse zayıflayacak.
Nasıl alıştırabilirim. 6 tane dişi var. Altta iki diş büyüdü bayağı, yukardakiler çok küçük. Pirinç kırığı kadar :))
Millet yazıyor balık yiyor diye içim gidiyor. Geç mi kaldım böyle yemek yedirmeye. Nasıl daha hızlı alıştırabilirim.Çiğnemeyi nasıl öğretebilirim. Bir fikir verin bayanlar lütfen.

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


_cereninannesi_

Çok teşekkür ederim kızlar elleriniz dert görmesin zahmet edip cevap yazmışsınız. Ben de biliyorum zamanı gelince yapar yer ama gel de anne yüreğine anlat bunu.

Ne zormuş bu annelik olayı. Yüreğim her an onun için carpıyor, beynimin bir parçası artık sadece ceren için çalışıyo. Nasıl yer, aman boğulmasın. Aç mı yattı şimdi. Çiğnemeyi bilmiyo...

Bu liste böyle uzayıp gidiyor. Herşeyin en iyisini yapmaya çalışıyoruz şüphesiz. Ama kızım mutlu olduktan sonra gerisi yalan. Hiiiiç önemli değil. Nasıl olsa öğrenecek. Bunun için elimden gelidiğince teşvik edicem. Gerisi kızıma kalmış. Rabbim onu bize sağ salim bağışladı ya o kadar küvez kabuslarından sonra. Varsın sonra çiğnesin.


ozalp07

ekmeğin  içini ufak ufak yemeğin suyuna batırıp verebilirsin önce tadını alması için. yada salatanın suyuna. bisküi ve çubuk krakerde iyi oluyor alışmaları için.  yemeğin içindeki patatesi falan ufak şekilde ezmeden ver ağzına. zaten yumuşak olduğu için kolay yer ve boğazına takılvcak diyede korkmazsın. zamanla alışcaktır.


Pinaro

ekmeği bandırma olayını denedim malesef sonuç hüsran..:(


_cereninannesi_

Ekmekle suya bandırmayı denedim sevmedi. Helva ekmek yiyordum saldırdı resmen. başparmak ilk boğum kadar ekmekle azcık helva yedi. Hey allahım yaaa sulu yemeği yeme kalk bunları ye. ama çok az tabii elimle ağzına verdim. parmağımı ısırdı arada güldü. komik bu benim kızım. daha tam yiyemyoruz tam çiğneyemiyoruz inş. gelişme olacak. cevaplar için çok teşekküe ederim
Cevaplamak için Üye ol