uyku öncesi öğün

onuranne soruyor: 5

Bebeğim artık 1 yaşında.Akşam yemeklerinde bizim yediklerimizden yese de (çok az miktarda) bana gece acıkacakmış gibi geliyor.Yatmasına yakında inek sütü ile muhallebi yapıyorum(pekmez,tahinle tatlandırarak)En fazla 100 ml alıyor onu da .Muhallebinin yerine koyabileceğim bişeyler var mı?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


jildando


Milupa nın/ başka markalarin gece tahıllarını yada muhallebilerini verebilirsiniz, Toz halindeler ve suyla karistirip veriyorsunuz, farkli tatlarda var.


handanT

evet mulipa yada bebelac muhallebiler çok güzel , benim oglum yatmadan muhallebi yemiyor bende uyuduktan sonra bebebisküvili devam sütü içiriyorum gece için


onuranne

      Herkese cevapları için teşekkür ederim,doktorumuza da danıştım bu arada...."Artık 1 yaşında,sizinle aynı şekilde beslensin,tek farkı gece yatarken süt içsin "dedi...1/3 süt-su karışımını, aşamalı olarak süt oranını artırıp vericez.Ama bizimkinin sütle arası hiç yok,bakalım nasıl alışacak süte?


sissi

sevgili onuranne,sütü ve pekmezi ayni anda vermemeinizi öneririm cünkü pekmezin besin degeri sütle beraber tamamen kayboluyor,geriye sadece gereksiz alinan seker kaliyor..
henüz bebegim dogmadi ama dikkatimi cektigi icin yazmak istedim..saglikli günler:)


onuranne

teşekkürler sissi....Cevaplamak için Üye ol