7 haftalık bebeğim sabah yapacağı kaka için gece boyu ıkınıyor.

berlindenbirseda soruyor: 4

Sevgili anneler,
7 haftalık bebeğim haftalardır sabah 8 gibi yapacağı kaka için sabaha karşı 3-4 gibi uykusunda ıkınmaya başlıyor, en sonunda ıkınmaktan ağlayarak uyanıyor. Ikınmazsa 3 saatte bir uyanırken, ıkındığı zamanlarda bu 1-1,5 saate iniyor. Gündüz pek kaka yapmıyor, yapsa da bu kadar ıkınmıyor. Neden özellikle gece oluyor bu, normal mi, anal fissür vb. gibi bir şeyden şüphelenmeli miyim?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


babu

kakasi sert mi? yani kabizliga dair bir belirti var mi? daha once de yazismistik, ayni durum bizde de vardi. ben hic farkli bir seye yormamistim. baska bebelerin gaz agrisi aksauzeri tutuyordu bizimki gecenin bir saatinde. dr da halimize uzulmutu ama gececek demisti sadece, nitekim 3 aylikken gecti. 


ipekkusgoz

Biz kabızlık ya da kaka yapamama gibi bir sorun yaşamadık ama sık sık acı elma yağı sürerdim karnına ve ayak tabanına.Bilmiyorum  onun sayesinde mi bir sıkıntı yaşamadık ama rahat bir 6-7 şişe bitirmişliğimiz vardı o zamanlar.


berlindenbirseda

Kakası sert değil, gayet normal sarı, sıvı vb. Günün diğer saatlerinde kaka yaparsa zorlanmıyor zaten, sadece gece. Bunu yaşayanın birtek biz olmadığımızı bilmek rahatlatıyor beni, 3 ayı ve 3 saat de olsa kesintisiz uyumayı sabırsızlıkla bekliyorum.

Cevaplar için teşekkürler.


gesnur

beklentini yükseltme 3 ay olunca sihirli değnek değmiyor malesef:)

biz 6 ay çektik moral bozmak gibi olmasın amaCevaplamak için Üye ol