Ek gıdaya başlanınca lazım olan gereçler neler

fkry37 soruyor: 8

oğlum 4.5 aylık ek gıdaya geçince kullanmam gereken gereçleri almaya başlamak istiyorum yavaş yavaş neler gerekli blender rondo katı meyve sıkacağı hangi markalar kaşığı tabağı nasıl olmalı  yoğurt ne yoğurdu keçi inek yada evde mayalanması mı yoksa makine mi neler hazırlamam gerekiyor birde oğlumun kilo alımı ve boy uzaması yavaşladı yavaş yavaş birşeyler vermem gerekiyor mu geceleri çok sık uyanıyor emmek için sütüm doyurmuyor galiba ne yapmalıyım dün kaşık maması aldım (biberon mamasını yediremiyorum ) ondan günde bir öğün verdim bir çorba kaşığı kadar ek gıdaya geçmek içn erken mi

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


hosgeldinbebegim

ben hiçbişey almadım, rondoya hiç bulaşmadım, çatalla ezdim.katı meyve sıkacağı yerine elde sıktım. yoğurdu evde mayaladım (tencerede)veya dışarı çıkacaksam babymix yedirdim.
kendine özel tabak ve kaşığı vardı sadece.
doymadığını düşünüyorsanız kendiniz süt artırıcı şeylere ağırlık verebilirsin, sebze meyve bol sıvı+dinlenme. herkes kendine ve bebeğine göre karar veriyor ek gıda zamanına.
ben 6. ay bitirip 7 aya girdiğinde başlamıştım. 5. ayında tattırmaya başlayan da var. karar sizin:)


ymz84

canım mrb benim oğlum 5,5 aylık ben cam rende ve tel süzgü aldım.katı meyve sıkacağı vardı zaten.başka bişey almadım.yavaş yavaş başladım zaten ek gıdaya.yoğurt verdim.inek sütünden mayaladım.


fkry37

çok teşekkürler iyice kasmıştım kendimi elime koca bir liste hazırladım babamız görünce şok oldu adamcağız hepsinimi alacağız diyebildi  sadece:))zavallım yiyecekler pürüzlü olduğunda sorun olur diye düşünmüştüm katı meyve sıkacağını da elma havuç için di


fistikcik

Hiçbir şeye ihtiyacınız yok. Tam tersine blendırdan köşe bucak kaçın. İlk bir kaç hafta meyve suyu ve püresini cam rende ile, normal yemekleri de çatalla ezerek verirsiniz. Sonra onu da bırakacağınız zamanlar gelecek.daco

http://www.eyb.com.tr/urun.aspx?uid=2349 ;


Sebzeleri çatalla ezmeye çok üşenirdim, bu tarz aletle daha kolay gelirdi bana. Ikea, Carrefour, Migros hepsinde var. Meyve suyu hiç vermedim,  meyveyi cam rendeyle hazırladım. Yoğurdu kendim mayaladım, Hediye yemek termosu getirmişlerdi, dışarıda çok işime yaramıştı.Birde ısıyı uzun süre muhafaza ettiğinden, yoğurdumu termosun kaplarına koyup, termosun içinde mayalardım.


Rondoyu ilk ay kullandım püre için sonrasında da zeytin ezmesi, kuru meyve marmelatı yapmak, fındık, ceviz ezmek için çok işime yaramıştı.


serra77

Cam rende ve avent mama robotu almistim sadece


daco

Birde buharda pişirmek için tencerenin içine konulan süzgece benzer bir aparat var ondan almıştım. 


birsenkose

meyveleri cam rendeyle rendeliyordum. çorba türü katı şeyler içinde çatalla ezip verdim.çok nadirende blender kulllandım. yoğurdunu keçi sütünden tencerede mayalıyordum. bu kadar :))


Cevaplamak için Üye ol