NELER ALMALI ALMAMALI?

Tunam10 soruyor: 10

Anne adayı olarak bu konuda tecrübeli annelerden tecrübelerini paylaşmalarını rica edeceğim.
Bebek için Alışveriş listesi oluşturacak olursak alınması gereken olmazsa olmazlar neler?

Bu soruyu cevapla


113 Cevap


Tunam10

:)) yahu insanda paradoks yapıyonuz resmen. önce " iyi uyu sonra uyuyamayacan" " daha ne masrafları var" " daha neler görcen bu ne ki" diyerek bunalım moduna sokup sonra bebişlerinizin çıtır resimlerini koyup imrendiriyonuz.  siz varya siz:))


fulyaderin

kesinlikle burun aspiratörü,özellikle de japlo,ne var ne yok temizliyor :) e dolayısıyla çok rahat emiyor bebek burnu temizlendiği için


Tunam10

japlo markası mı??


Tunam10

yatak odasında kullanmak için park yatak almayı düşünüyorduk ama bir tanıdık ahşap beşiklerin(küçükleri değilde daha uzun kullanılabilen yataklar) çok daha kullanışlı ve sağlıklı olduğunu söyledi. ikea'da var demişti. yükseltilip alçaltılabiliyormuş yatağı. bebiş büyüyünce bir tarafı çıkabiliyormuş sanırım. biz önce yatak odamızda sonra ilerde annemin evinde kullanacağız. fikri olan var mı? park yatak mı akşap beşik mi?


Aysegul_Yagmur_Irmak

Tatlım ikisinin yeri ayrı. Park yatak kısa süreli oluyor ama seyahat için pratik. Bizim karyolamız mothercare mesela, kenarı asansörlü, tek elle inip kalkıyor ve gizli asansörlü olduğundan görüntüsü de güzel. Kenarı çıkartılıp 5-6 yaşına kadar normal karyola gibi kullanılıyor. Park yatağımız maalesef küçüldü, annemlere de aynısından almıştık, şimdi Yağmuşa yatak lazım oraya.

Karyola alırsan da sakın çok ufak alma. Bizimki 70X140cm.busraa

tunam, bahsettiğin ikea yatağının boyunu kendi yatağının hizasına getirip, bir tarafını çıkartıp, kendi yatağınla birleştirip, gece yataktan kalkmadan bebişle ilgilenebiliyormuş anneler bu iş benim çok hoşuma gitti :)


Tunam10

ikea'da baktım. 60*120 ölçüleri. bir tarafı çıkabiliyor. iki kademeli. kayın görünümlü kenarı çıkmayanı 120 TL idi. beyaz kenarı çıkan ve şık olanı 240 tl. sence 60*120 kaç yaşına kadar kullanılabilir sence?


Tunam10

bu arada park yataklar biraz daha geniş oluyor. genişlikleri 80-85 cm. benim yatak odamda benim tarafımda 100 cm boşluk var.Tunam10

evet haklısın hülya. chiccolar 350-400 civarıydı sanırım. bana biraz gereksiz pahalı geldiler.
ya birde kullanılan yatakla ilgili bir farklılık varmış. yanlış hatırlamıyorsam park yatağa yaylı yatak kullanılamıyormuş. sünger yatak alman lazım gibi bişey dedi.


Tunam10

bu arada japlo burun aspiratörünü biraz araştırdım. kullanması zor gibi geldi. heralde eczanelerde satılıyordur.

Burun Solunum Aleti (NASAL ASPİRATÖR)
 

 

Bebeklerde burun tıkanıklığı sümkürememelerinden kaynaklanır. Japlo Burun Solunum Aleti, en hijyenik ve en etkili biçimde bebeğin genzini temizleme özelliği sayesinde bebeğin rahatını ve annenin huzurunu sağlayan bir üründür.

Özellikler ve Faydalar

  • Japlo Burun Solunum Aleti, özgün tasarımı sayesinde bebeğin genzini temizleyerek daha kolay nefes almasını sağlayan etkili bir yöntem sağlar.
  • Yumuşak ve yuvarlık biçimli meme sayesinde bebeğin burun deliklerine kolaylıkla yerleştirilebilir.
  • Bağlantı tüpü, annenin aspiratörü kolayca uygulamasını sağlayacak ideal uzunluktadır.
  • Bebeğin sümüğünün, bağlantı tüpüne tekrar dolmadan temizlenebilmesi için şişeye bir güvenlik subabı iliştirilir.
  • Japlo Burun Solunum Aleti, kullanılmadığı zamanlar temiz ve hijyenik bir çantada saklanır.

Kullanım Talimatı

  • Kullanım sırasında bebeğinizi kucağınızda tutun
  • Kullanım sırasında bebek rıza göstermezse zorlamayın. Bir süre bekledikten sonra tekrar deneyin.
  • Ağızlık bölümünü ağzınıza , yumuşak meme bölümünü ise Şekil 1’de görüldüğü biçimde yukarı doğru bebeğin burnuna yerleştirin.
  • Üzerinde “UP” yazan yumuşak meme bölümünün yukarı doğru dönük olduğundan emin olun ve sonra yavaşça emin.Cevaplamak için Üye ol