NELER ALMALI ALMAMALI?

Tunam10 soruyor: 10

Anne adayı olarak bu konuda tecrübeli annelerden tecrübelerini paylaşmalarını rica edeceğim.
Bebek için Alışveriş listesi oluşturacak olursak alınması gereken olmazsa olmazlar neler?

Bu soruyu cevapla


113 Cevap


Aysegul_Yagmur_Irmak

60X120 çok ufak, ben de başta 60X120 cm karyola aldım, sonra küçük gelince (maksimum 2 yaşına kadar falan kullanılıyormuş) 70X140 cm aldık, öbürü de annemlerin buradaki evine koyduk. Baştan keşke 70X140 cm alsaymışım, boşu boşuna masraf, aman sen yanlış seçim yapma canım. Bizim park yatak da chicco lullaby xl, çok beğeniyorum ama o da kısa, genişliği güzel ama kısa olması kötü. İçine şilte almıştım ben. Mağazada örnek olarak içine koymuşlar, direk aldım görünce.

Bizim karyoladan ikinci el arıyorum ama bulamadım aylardır, hiç satan yok. Annemlere almak için bakıyorum da. Çocuklar büyüse de normal yataklara yatsalar, bizimki zaten çok deli uyuyor, kesin düşer normal yataktan, ya da kalkıp inmeye kalkar.


Tunam10

ırmakcım bak bunu söylemen çok iyi oldu. 120 cm 2 yaşına kadar zor idare etcekse hiç anlamı yok şekerim. hem bir sürü para verecem.o zaman park yatak ama boyu uzun olanlara bakayım. e-bebekte vib park yatak 99 tl. en ve boyuna bir bakayım o vakit. sonuşta 3-4 yaşına kadar kullanabilecekse biraz fazla vermeye razıyım.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Bak bazıları kenardan fermuarlı, onlar da kullanışlı bence, çünkü hamak katı 7-8 ay kullanılıyor. Sonra bebeği yatırmak zor oluyor, kenardan fermuarlı olursan yandan yatırıverirsin içine, sonrasında da kendi girer yatar, ya da oynar oyun parkında. Chicco'nun böyle bir modeli var, boyutu da çok küçük değil. Chicco Bye mı Byes mı ne modelin adı canım. Bu modelde hamak katı (ara kat) yok sanırım ama o da ekstra satılıyor.

Daha uygun düşünürsen Kraft, Jenny gibi markalar var, kullananlar gayet memnunlar, onlarda sallanma özelliği de var ama fermuarı bilmiyorum. Boyut çok önemli, uzun süreli kullanmak için boyuta çok dikkat etmek lazım. Yoksa benim gibi işte ortalama 1 yaşında kenara koymak zorunda kalırsın.


Tunam10

ırmakcım çok teşekkür ederim. süper fikirler verdin. hepsini not aldım. bu işi de önümüzdeki h.sonu halletsem çok rahatlayacağım. şimdi bana düşen kocişi ikna edip  (onun da kafası karışmıştı karyola konusunda)  söylenen modelleri değerlendirmek.


Tunam10

ırmakcım 70*140 aldım dediğin hangi model?ben gidip ona alayım bu iştende kurtulayım:))Loxodonta

Ben burun aspiratörü olarak Japoloyu kullanıyorum çok memnunum. Ama bazen bunu kullanmadan önce serum fizyolojik kullanıyorum, daha rahat temizleniyor.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Park yataklarda 70X40 olmayabilir, büyük bir ölçü çünkü. Karyola için seçenek çok 70X140'ta.

Kraft Jenny 65X125cm.

Bizim chicco lullaby lx 70X100 cm'miş. İşte diyorum ya geniş ama kısa.

Chicco Byes 60X120 cm. (yandan fermuarlı, ara kat ayrıca alınıyor.)
Tunam10

ama 60*120 olunca ancak 2 yaşa kadar kullanılmıyormuydu:(
hımm hatlar bende yine karıştı.
65*125 kraftı ne kadar kullanırız acaba?rana_defne

park yatağın içine sünger veya viscolex yatak alınıyor sanırım. benim park yatağımın ebatlarındakiler, fikir vermesi açısından, sünger 45, viscolex 65 tl idi.
vücut şeklini alıyor, anatomik olarak daha sağlıklı diye ben viscolex aldım.
fazla olduk biliyorum tunam ama park yatağın içine de kenar minderli bir uyku seti aldım ben. belki çok gerekli olmayabilir, ama yine de değerlendirmek sana kalmış. ;))


lacivert0

denkdemir biz işbir yataktan viscolex yatak sorduk bize uzmanlar 9 yaşına kadar bebek ve çocuklar için viscolex yatak önermiyolar dendi.bebeğin gelişiminde geriliğe sebep oluyormuş. eve gelince araştırdım yenidoğanların sert bir zeminde yatması daha uygunmuş daha sonrası içinse yarı ortopedik yatak öneriyorlar.

ben park yatağın içine çok ince bir yün yatak yaptıracağım. direkt o sert zeminde uyutmak işime gelmiyor.Cevaplamak için Üye ol