NELER ALMALI ALMAMALI?

Tunam10 soruyor: 10

Anne adayı olarak bu konuda tecrübeli annelerden tecrübelerini paylaşmalarını rica edeceğim.
Bebek için Alışveriş listesi oluşturacak olursak alınması gereken olmazsa olmazlar neler?

Bu soruyu cevapla


113 Cevap


rana_defne

işbir yataktaki bebek yatağına baktım, o da süngermiş -ki sünger ve viscolex aynı maddeler ve teknoloji kullanılarak üretiliyor bildiğim kadarıyla. yüzüstü yatan bebekler için kusma durumunda yumuşak yatak tehlikeli, onun dışında ciddi bir fark olmadığını okumuştum; ona istinaden visco aldım ben, ama hata yapmış olabilirim.

gelişim geriliği iddiası biraz pazarlama koktu benim burnuma ama yine de kesin bilgi sahibi olmadan kimseyi yanıltmak istemem. araştırmalarım sürecek, bir uzman doktor ağzından bilgi alır almak sizinle paylaşacağım. :))


lacivert0

ya haklısın aslında denkdemir. artık neye inanacağımızı şaşırdık. pazarlama kaygısı demişsin ama biz zaten işbirden yatağı almaya gitmiştik. adamlar istediğimiz ölçüyü fabrikaya bildirip yatağı yaptıracaklardı yani adamlar yatağı satmaya çalışmadılar hatta onun yerine illa başka yatak verelim de demediler. seslerini çıkarmasalardı biz adamlara iki adet yatak sipariş edecektik.

yinede dediğin gibi uzman bi dr a sormak lazım. biz de hazır yatak olayını bebekler doğuncaya kadar erteledik. çocuk dr una soracağız. bu arada da yün yatak yaptıracağım. yaşadığım yer buna müsait. açıkçası daha doğal olacak diye düşünüyorum.


Tunam10

yahu ben daha park yatak mı karyolamı diye karar veremeden şimdi de viscolex mi sünger yatak mı meselesi. öhüüüüüüüüüü kararsız kaldım.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Tunam10, 60X120 cm karyolamız için 2 yaşına kadar kullanılır diye, 70X140 için 5 diyor, bir de kenarları çıkıyor ya o yüzden. Benim de kafam karıştı sana yazarken heheheh. Ama park yatakların içine özellikle hamak kısmına ekstra birşey koymaya gerek yok, ki koymak da tehlikeli bence, hem ağırlık yapar hem de derinlik azalır. Ben dediğim gibi şilte aldım.


yasemin_ekin

tunam10, kafanı biraz da ben karıştırayım:)))

bizde stork'un park yatagı var. (bakınız http://www.bebekceyiz.com/productDetail.aspx?lngProductID=439&lngCategoryID=87&name=Stork+Garden+Lux+Oyun+Park%c4%b1+(Y%c4%b1kanabilir+Kuma%c5%9f)) asma katlı (hamak mı demissiniz buralarda ondan).simdi olctum boyunu 75*115 civarinda. Avrupa yakasında bir üst geçit var ya hani şu bisikletçilerin oldugu oradan almıştık biz. Hatta aldıgımızda ben  36-37 haftalık hamile idim.Hamak kısmının içinde tahta gibi birsey vardi biz de haliyle sunger bir yatak aldık. İnce bir şey.


Biz park yatak almaktaki amacımız, ilk 3 ay yanımızda olsun, buyuklere tatile gittigimizde kizimizin yatagini da yanımızda gturelim, biraz buyugunce de icinde oyun oynasin idi.

İlk 2-3 ay orada yatti, sonra odasına gecti ama sallama modu oldugu icin ogle uykularını filan o yatakta yaptı. Sonra hasta oldugu ya da diş çıkardığı dönemlerde yine bu sallayarak biraz rahatladığı icin, park yatagında yattığı geceler oldu.


Kendi başına yattığı yerden kalkmaya başladığı andan itibaren 6-7 ay civari, bu asma katı çıkarmanız gerekiyor. allah korusun. Şimdilerde oyun parkı olarak kullanıyoruz. En azından 5-10 dakika icinde oyalanıyor.

 Şimdi bir şey ekleyecegim, kafan iyice karisacak eminim:) Biz bu park yatagi alirken benim söyle bir hayalim vardi, yatagı oda oda gezdiririm, ben iş yaparken o da gözümün önünde oynar. A be kadın madem gezdirecen, ölçsene bir kapıların genişliğini!!! Kapılarımız biraz darmış bizim:) Öyle olunca benim hayal suya düştü. Halen bizim yatak odasında duruyor.Tunam10

harbi kafam karıştı:) ara kat gidince sadece oyun parkı olarak mı kullanılıyor?
ya da şöyle söyleyeyim. ben başta yatak odasında kullanacağım bebiş odasında yatmaya başladıktan sonra anneme götürüp bırakacağım bir yatak istiyorum. ve bu yatak bebişe annem bakacağından 3-4 yaşına kadar kullanılsın istiyorum. şimdi park yatak mı almalıyım tahta karyolamı???please help me. öhüüüüü


Elcino_mutluatolye

Tunam10, ara kat ciktiktan sonra alt katinin icine silte alip kullanabiliyorsun. Bence 3 yasina kadar kullanabilirsin. 4u bilemiyorum. Elinin altinda bir tane park yatak olmasi iyi olur bence seyahatler icin... Bu arada ben kraft luks park yatak aldim tavsiye ederim. Chiccoya cok benziyor ama daha ucuz, ozellikle internette cok iyi fiyata bulabilirsin. Lacivert0, yun alerjik oldugu icin, yun yatak olayini tekrar dusun ya da onu da dr'a danis bence...


Tunam10

aslında 3 yaşına kadar kullansam yeterli kanımca.
kraft lüks bakılcaklar listesine eklendi o zaman. büyüklüğüne de bakayım.Aysegul_

Yeni gördüm, e-bebek internette park yataklar için yarı ortopedik yaylı yataklar var 18 cm kalınlığında. bence düşünülebilir daha önce görmemiştim ben böyle bir ürün visco almıştım. yeni mi acaba?


lacivert0

canım açıkçası allerji olayını da düşündüm. işbir yatakta çok güzel bebek yorganları var. ama ben yine de yün yatak ve yün yorgan yapıcam. inş. allerji sorunumuz olmaz. eğer öyle bi problem olursa zaten halı döşeme bir çok şey sorun olacak.

şimdiki bebekler nazlı ne olacağını bilemiyoruz.

yatak olayına gelince daha ucuzunu bulsaydım alacaktım. bencede chicco filan çok gereksiz 400 lira. ben alırken büyük olmasına baktım bide birbirine yakın fiyatlı yatakların kumaşlarına baktım. bazıları paraşüt kumaş gibi çok haşır huşur ses çıkartıyo.Cevaplamak için Üye ol