NELER ALMALI ALMAMALI?

Tunam10 soruyor: 10

Anne adayı olarak bu konuda tecrübeli annelerden tecrübelerini paylaşmalarını rica edeceğim.
Bebek için Alışveriş listesi oluşturacak olursak alınması gereken olmazsa olmazlar neler?

Bu soruyu cevapla


113 Cevap


sedos

Listeyi acamadim  neden sizce


didemnurcan

merhaba bebekler icin 1yasina kadar yorgan onerilmiyor. Uyku tulumlari cok kullanisli,


nihal58

insan doğum yapmadan önce hele de ilk çocuksa ne kadar abartıyor, bir yatak için 10 sayfa döktürebiliyoruz :)) , bende doğurmadan önce böyleydim herşeyi ince ince araştırdım, inceledim, ölçtüm, tarttım öyle aldım ama 8 aylık bir anne olarak şunu net olarak söyleyebilirim ki bebeklerin dediği oluyor :)) misal bizimkinin evde iki ayrı yatağı var ama o bizim yatakta yatıyor :) park yatakta yalnızca 3 ay yattı sonra nefret etti, yatırınca ağlıyordu ve hemen uyanıyordu, kendi odasındaki yatağında henüz hiç uyumadı tamamen benim tembelliğimden :) doğurduktan sonra bir boşvermişlik gelebiliyor insana bebek nasıl huzurlu ve mutluysa öyle olsun moduna girdim ben onun için bir yatağı bu kadar düşünmeye gerek yok :))


Tunam10

:)) nihal58 allaha şükür 10 sayfa park yatakla ilgili değil:) bir bebeğin ihtiyacı olan olmayan şeylerle ilgili. saolsun arkadaşlar çok yardımcı oldular. alacaklarıma ve almama gerek olmayan şeylere hep buradan karar verdim. tecrübe kesinlikle önemli. ama unutulmaması gereken her bebeğin ve annenin ihtiyacı,hoşuna giden farklı olabiliyor. yine de ortak noktaları ve neyi ne için istediğini düşünerek burdan destek alabiliyorsun. hamişlere tavsiyem alışveriş yapmadan önce annelerin tavsiyelerini dinlesinler. dediğin gibi insan herbir şeyi almak istiyor. halbuki birçok şeyde gereksiz oluyor. özellikle kıyafetler çok giydirilemeden bebek büyüyor. bak daha doğurmadım ama biliyorum ayol:)))bazen gereksiz ayrıntı için bir sürü fazladan para veriyorsun. falan filan.


Aysegul_

Kesinlikle :) ben hamileyken bilseydim böyle bir yer olduğunu çok faydası olacaktı alışveriş konusunda. Neyse zararın neresinden dönülürse kardır değil mi :)fulyaderin

evet japlo markasıı


Tunam10

draysegül eksik hiç biter mi.Daha yeni başladık kanımca:))
fulyab bu eczanelerde japlo eczanelere mi sormak lazım.


Tunam10

sedos hangi listeyi açamadın?Tunam10

bende philips avent termal çantasını o amaçla kullanırım diye düşünüyorum. pompayı alırken çantalı seti alacağımdan o çantayı aynı zamanda biberon ısı koruyucu olarakta değerlendirebilirim sanırım. bir araştırayım.


Tunam10

bu soruyu soralı 3 ay olmuş. açıkçası yorumlardan çok ama çok faydalandım. şimdi doğuma çok az kaldı ve eksiklikler bitti gibi. aldıklarımı kullandıkça bende tecrübelerimi yazacağımki bu yola yeni çıkan arkadaşlara yardımcı olsun. yorum yapan herkese teşekkürler.Cevaplamak için Üye ol