Hergün dışarı çıkarmalı mıyım? aktivite önerisi?

kunki soruyor: 8

13 aylık bebeğimi hergün dışarı çıkarmıyorum. evde çok sıkılıyor, havalar da bayağı soğuk. siz ne yapıyorsunuz? evde aktivite de aklıma gelmiyor. kendi kendine kap kacak takılıyor çoğu zaman. üzülüyorum bu haline. önerierinizi bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


psychomom

 kızım hasta olduğunda bıle dışarı çıkarırım,çok fena nemli ayaz olur bazen(akdeniz klasığı) o zamanlar çıkarmam.


benımde gördüğüm kadarıyla çok  evde tutulan bebekler fazla hasta oluyorlar ve hastalıgı atlatamıyorlar pek..

açıkhava iyidir=)


iflah_olmaz

eyvallahh mar:-))


nurus

bu durum biraz da iklimsel,biraz yapısal.


bazı arkadaşlar akdeniz ikliminde yaşadığı için sorun olmaz.o mevsimlerde soğuk hava ne denli sert olur iç bölgelere göre tartışılır.arabasında,bisikletinde veya elinden tutup markete,az ötedeki komşuya gidilir ama tutupta kuru ayazda parkta oynanmaz bence.zaten giydir,ört derken çocuk rahat hareket edemiyor.

kışa göre ılık-soğuk havada çıkar dolaşırız ama sert-soğukta da illaki hava alsın diye bile bile lades olmaz.şahsen bursa da yaşıyorum ve uludağ ın kar ayazı vurunca insanın yüzüne tokat yemiş gibi yapar adamı :))


psychomom

listemde herkesın bildiği sevdiği bi anne var, -20 küsürlerde ıslak sulu parklarda fılan oynatıyo bebelerini.=)


Ankara ayazında olsaydım mesela en fazla 20 dakıkalık ,o da astronot kıvamında çıkarırdım sanırım.
ipekkusgoz

Perilievrenin dediği gibi evlerimizi farkında olmadan tehlikeli eşyalarla donatabiliyoruz.Dikkat etmek gerekir ama dışarısı da ne kadar iyi tartışılır. İşte o tartışma başladığı zaman iş dönüp dolaşıp yaşadığın şehre, semte, mahhalleye geliyor. Tüm iyi niyetinle temiz hava alsın diye dışarı çıkardığın çocuğunun yüzünde bir minibüsün egzosu patladığı zaman pişman oluyorsun çıktığına çıkacağına.iflah_olmaz da demiş buranın havası kirli diye, nasıl dersin şimdi ona sık sık çocuğunu dışarı çıkar temiz hava alsın diye:).


fattololo

Fatto kanadadan bildiriyor. -32 dereceyi gorduk. Suan -10 birazdan cikip kartopu oynayacagiz. Hava o kadar soguk ki, karlar top olmuyor, buz kirpintilari yapismiyor, o derece. Hergun cikiyoruz, burada grip salgini olur, o donemde radyo yayin yapar; avmlerden mumkun oldugunca uzak durun, metrolarda ellerinizi dezenfekte edin.

Soguk alginligi hicbirseydir, grip hersey:) soguk alginliginda hafif burnu akar, azcik oksurur ki iyi giyindigimizden o da cok zayif bir ihtimal..

Mevsimine uygun giydirince hicbirsye olmaz. Iyi bir bot, eldiven ve bere sart. Manto tabiki bir de.


beyza_masal

mutlaka çıkarız biz de. haftada birgün oyun grubu kurduk burdan tanıştımız annelerle. birgün bir tanıdığa, birgün avm de market alışverişine. Ayrıca günlük market ve simit almaya gideriz kızımla, biskikletine oturturum onu. Bir kar tulumu aldım, bere, atkı fln. Çıkmayınca daha huzursuz, ayrıca bana da iyi geliyor..


masald

İleride hassas bir çocuğunuz olsun istemiyorsanız çıkarmalısınız bence ,hatta kıyafet konusunda da abartıya kaçmamakta fayda var diye düşünenlerdenim, soğuk havada terlemesi çok daha sağlıksız bence. Bebeğim doğduğunda, yaşadığımız şehrin hava koşulları sebebiyle fazla dışarı çıkartamadık,buna rağmen 2 aylıkken bronşit ve bronşiolit geçirdi aynı anda. 

Malesef çocuğunuzu fanusa kapatarak hastalıklardan koruyamıyorsunuz aksine bağışıklığı da gelişmiyor çocuğun.Naçizane tabi...Cevaplamak için Üye ol