Yüksek ateşte doktorun hemen antibiyotik iğne vermesi normal mi?

nurturia soruyor: 8

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


kedidirkedi

kandaki wbc ve crp degerriniz kac cıktı? eger yükseklerse antibiyotik mutlaka içmeli. düşükse viral bir enfeksiyondur ki tahlil yapıp verdiğine göre sanırım yüksektir. enfeksiyonu yok etmeden ateşi yokedemezsiniz sadece ates düşürücü ile bastırırsınız ki genelde de inatcı ates vardır.


antibiyotik igne yerine 10-14 gün agızdan da alabilme ihtimali var. Sizin doktor ates de yüksek oldugu için kısa yoldan igne ile işi halletme yoluna gitmiş. 

isterseniz dr unuzu arayıp dr. içim razı gelmiyor igne yemesine, agızdan antibiyotik veremez misiniz diye sorabilirsiniz ama tedaviye baslamakta gecikmeyin.


elifnazar

wbc değerine bakın yüksekse gerekir.


elifnazar

o zaman antibiyotik şart.çok geçmiş olsun


CigdeM_eC

benzer bi durumu yaşadk ateşten korkan bryim .ateşi yüksek olduğu bi duruma dişe bağladık ama 39 eçtiği an acilde aldm soluğu dr  hiç tahlil bile yapmadan ağır boğaz enfksynu dedi gerçektende çok fecydi anlayamdk...10 tane antbyo.iğne verdi o gece ağrı kes ve ateş düşrcü ve ant .iğ. vuruldu ertesi günü sağlıkocağna gttm fikir almak amaçlı vurulablr tabi ama biraz ağır olmş dedi ben hala iğneyi vurdrmk istemedm için kendi dr unda aldm soluğu ve hemen bi tahlil yaptı ..ayrıca tahlil yapılmadan bu iğneyi nasl veririler cocğn bağşklık sistemini çoketckler dedi eğer mikrobalse evet ant şart anck virüslse gerek yok dedi tahlillermzde kanda mikrop çıktı sadce o gün tekrar bi ant ve ateş düşrcü vuruldu drmz sizi bu 10 iğnden kurtarcm dedi ve sadce iburamin ateş düşürücü verdk vücut mikroplarla savaştı ve galip geldi önmli olan önckle onun ateşini düşrmekti ..iğnelere karşı tepkini anlyrm ama mikrobal bi durumda azda olsa yemeden geçmyoo malesef ..acil şifalar bi an önce yawrm iylşşsn inşllh.

 elifnazar

şöyle birşeyde oluyor daha geçenlerde başımıza geldi.oğlumun wbc si çok yüksekti.bizde ant.başladık.ama 4 gün oldu hiç bir düzelme olmadı.çok güvendiğim bir doktora sordum.tahlil sonucu yanlış olabiliyor başka bir yerde tekrar yaptırın isterseniz dedi.ve ent.vermeyi bırakın zaten gerek yokmuş dedi.düzelmediğini söyleyince.bizde 4.gün bıraktık.oğlum birkaç gün içerisinde kendiğiliğinden iyileşti.tahlili yapan yerde önemli yani.


jasmin77

Crp yuksek bakteriyel bir durum oldugunu gosteriyor bu furumda antibiyotiksiz atesi dusuremezsinz cocugunuz daha da bitap duser ama antibiyotigi surup seklinde de verebilirdi belki hastayken icmeme ihtimalini dusunup kolay cozumu secmistir ama ben olsam surup antibiyotik isterdim , doktorunuz ates yuksekken hemen ant vermemis kan degerine idrarina bakmis ki dogru yaklasim, hc crp wbc bakmadan ant veren doktorlqrda var maalesef pisi pisine virutik durumlarda


olivia

.


mert_mert

canım crp 79 demek iltihapı olduğu anlamına geliyor hemde ne kadar yüksek ağrı bile yapar o iltihap zaten ateşide tavan yapması iltihapdan .. bence hiç aksatma antibiyotik iğnesini vurdur ..4 5 gün içinde etkisi geçer çok geçmiş olsun ..


Cevaplamak için Üye ol