endişeler

ekim_ soruyor: 9

Çocuğum doğduktan sonra içime yerleşen ve beni bir türlü terketmeyen şu endişe halini içimden nasıl atacağım;atabilecek miyim? içimde hep bir sızı; her olumsuzluğu sorgulama ve belki de büyütme.. vs vs.
anlatamadım ama siz anlarsınız:)

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


Fundaaa

benimde oğlum sürekli servisle kreşe gidiyo ve ben evde otururken durduk yere ya kaza olursa,ya kışın araba kayarsa vs vs. kendime sorun yapacak birsürü şey buluyorum ki servisçi güvenilir iini iyi yapan biri olmasına rağmen... ve bazende oğluma bişey olursa diye kendimi ağlarken buluyorum tek bu konudan müzdarip anne ben değilmişim :) :)


sevican

ben de zaman zaman artıp zaman zaman hafifliyor. kendi ruh halim dengeli değilse bütün gün bu konuları düşünür halde geziyorum. o yüzden kendi kafamı ferah tutmaya çalışıyorum elimden geldiği kadar, sağa sola gitme programları falan yapıp kendimi meşgul ediyorum. böyle...


Taita

evet, ben de sürekli havale olayından sonra geceleri ateşi var mı diye kontrol ediyorum. ya da camı açmayı bilmiyor ama acaba biz uyurken camı açar mı, boğazına bir şey takılır mı, ya da su dolu kovaya düşer mi korkuları. offfff ne çok var bunlar. deli gibi korkuyorum hepsinden.


handanT

off nehir çok üzüldüm yigenine ve arkaşıının bebegine:((Yasemina

Sahra_m_, cok gecmıs olsun. Havale konusunda. Dusuncesi bile urkutucu. Ilk ve son olmus olsun bu.


Daphnes_Mum

UOD sadece yazdığını okudum tam bende bunu düşünüyordum, buna kafa yoruyordum bugün. Öğle arası arkadaş dilek bu kadar pimpirikli olma bak enerjinle allah korusun çocuğu hasta edeceksin, ben inanırım buna dedi. İyice takıldım tabi bu konuya. Karar verdim biraz sallamaya çalışıcam,  ne kadar yapabilirim bilmiyorum ama en azından deneyeceğim.


Taita

amin yasemin, çok teşekkür ederim.


Daphnes_Mum

Şimdi yorumlarınızıda okudum ama kusura bakmayın ama çünkü kendimi de dahil ederek ohhh be bir deli ben değilmişim diyorum ve mutlu oluyorum sayenizde:))) Aynı korkular, endişeler, hareket planları tabiki bendede mevcut. Ya deprem olursa 1. katta oturuyoruz yani zemin üstü geçen eşime diyorum ki bak deprem olursa üstümüzdeki pencereden atlıyalım diyorum yer toprak çünkü yumuşak, hatta planım yanımızdaki kalorifer peteğine bir halatı sıkıca bağlayıp hazır tutmak ve öyle bir durumda hemen aşağı sallayıp yavaşça inmek tabi hemen kızımı düşünüyorum tühh allah kanguru da almamıştımki diyorum sonra sırt çantasının içine sıkıştırır önüme takar yine inerim diyorum ordanda karşıdaki açık alana ulaşma planları yapıyorum yani o kadar manyaklaştı düşüncelerim sanırım psikolojik desteğe ihtiyaç duyacağım böyle giderse. Şimdi 1 haftadır kızım hasta olmadık düşünceler beynimde uçuşuyor, beni alıp savuruyor sinirlerimi bozuyor:((((


PinkPrincess

bende delirdiğimi düşünüyordum.neyseki henüz değilmiş:)Cevaplamak için Üye ol